Sanayicilik doğuda çok zor

Baskil’deki Seza Çimento Fabrikasını ziyaret eden Ak Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, “sanayicileri tebrik ediyoruz. Sanayicilik doğuda çok zor. Teknik açıdan, idari açıdan yetenekli kadro bulmak çok zor. dedi.

Sanayicilik doğuda çok zor
Ekonomi
Ak Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, Baskil’deki Seza Çimento Fabrikasını ziyaret etti.
Ak Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk’e ziyaretinde Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat da eşlik etti. Milletvekili Öztürk’ü ziyaretinde Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık karşıladı.
Seza Çimento Fabrikasıyla ilgili açıklama yapan Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, “Ülke için çimento sektöründe söz sahibi olmanız bir güzellik. Ülkede ciddi manada yol, inşaat, konut ihtiyacı olduğu sürece çimento sektörüne her zaman ihtiyaç olacaktır. Siz doğru bir yatırım, doğru bir sektör seçmişsiniz. Bu konuda sizi tebrik ediyorum. Ekibinizi de ayrıca tebrik ediyorum. Çünkü ekip çok önemli. Para bulabilirsiniz, iyi bir tesis de yapabilirsiniz ama ekip her şeyden önemli. Ekiple kuruluştan beri beraber olmanız, buraya kadar getirmeniz hakikaten büyük bir başarı doğru bir karar. Biz sanayicileri tebrik ediyoruz. Sanayicilik doğuda çok zor. Teknik açıdan, idari açıdan yetenekli kadro bulmak çok zor. Siz o kadroyu sağladınız. Ayrıca teşekkür ediyoruz. Doğuda herkes gelip hizmet yapmak istemiyor. Demek ki siz imkânları sağladınız, insanları da menün ettiniz. Moralleri de var. Ekip işiyle başarı olacak. Ekibiniz olmazsa başarılı olamazsınız” dedi.
 
ÇEVRE DUYARLILIĞI ÇOK ÖNEMLİ
Çevreye duyarlılığın çok önemli olduğunu hatırlatan Elazığ Milletvekili Öztürk, “Çevre çok önemli. Biz o konuda Elazığ çimento fabrikasında sıkıntıyı yaşıyoruz. Sizin şehir merkezinde olmamanız ayrı bir avantaj ama yine de çevreye bu kadar duyarlı olmanız, son teknolojiler çok güzel bir olay. Ben tekrar teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum. Allah yardımcınız olsun. Hayırlı kazançlar nasip etsin. İnşallah bundan sonra da daha güzel tesisler nasip olur” dedi.
 
ÇEVRE DOSTU BİR FABRİKA
Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ise “Benim içim çok rahat. Güzel, hoş bir yatırım. Yöneticilerin içini rahat olması lazım. Yerleşke olarak tarım ve insanın yaşadığı bir bölge. Allah’a hamdolsun seyrettik izledik. Burada yaklaşık 2 yıldır üretim var. Söylendiği gibi gerçekten çevre dostu bir sanayi tesisidir. Ben yürekten tebrik ediyorum. Buraya sunmuş olduğumuz katkının boşa gitmediğini görmek, vicdanlarda sorumlu tutabilecek bir şeyle karşı karşıya olmamız beni ziyadesi ile mutlu ediyor. Teşekkür ediyorum. Bol kazançlar sağlanmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
 
ELAZIĞ’IN KALKINMASINA KATKI SAĞLAMAK İSTEDİK
Seza Çimento Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ise ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Tahir Öztürk ve Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat’a teşekkür ederek, “Bu anlamlı ve destekleyici ziyaretlerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sayın vekilim her zaman sanayicinin, esnafın, yatırımcının yanında olmuştur. Girişimcileri ziyaret ederek sorunlarını dinlemiş ve sorunlara yönelik de çözüm önerileri örnek oluşturmuştur. Bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Biz bu fabrikayı bu yörede hem bölgemize istihdam kazandırmak hem de yerel kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla kurduk. Fabrikamız yaklaşık 19 aydır hem üretim yapmakta hem de satış yapmaktadır” dedi.
 
HEYET FABRİKAYI GEZDİ
Açıklamaların ardından Ak Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ve beraberlerindeki heyet Prof. Dr. Yasemin Açık’la birlikte fabrikayı gezerek çalışma sistemi hakkında bilgi aldı.
 
ELAZIĞ HALKI NE KADAR İFTİHAR ETSE AZDIR
Fabrikayı gezdikten sonra açıklama yapan Milletvekili Tahir Öztürk, “Baskil’deki çimento fabrikası Elazığ ve ülke için çok büyük bir sanayi tesisi. Biz kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Gezdik çok büyük bir tesis. Hem çevreye duyarlı hem de son teknolojiyi kullanmışlar. Elazığ halkı, Baskil halkı ne kadar iftihar etse azdır. Bizim temennimiz bu gibi sanayicilerin, işadamlarının Elazığ’da, Baskil’de diğer ilçelerde tesisler yapmasını temenni ediyoruz.  Ülke ekonomisine, Elazığ ekonomisine çok büyük faydası olacaktır. İstihdam açısından çok büyük faydası var. 450’ye yakın işçi çalışacak. Bu büyük bir rakamdır. Bu tür tesislerin, sanayilerin Elazığ’da, ilçelerinde olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.