Şapka satışları arttı

Elazığ’da hava sıcaklığının yükselmesiyle birlikte şapka satışları arttı.

Şapka satışları arttı
Özel Haber

Elazığ’da hava sıcaklığının yükselmesiyle birlikte şapka satışları arttı.
Kiminin moda diye, kimin de kafasını sıcaklardan korumak için taktığı şapka, sıcak havalarda en önemli tercihler arasında yer alıyor. 
Çoğu vatandaş, güneşli havadan fazla etkilenmemek için başlarını şapkayla koruyor. Şapka satıcılığı yapan esnaf, havaların ısınmasıyla birlikte güneş ışınlarının insanlara etki ettiği andan itibaren vatandaşlar kafalarını korumak için şapka almaya yöneldiğini söyledi.
Kiminin kıyafetini tamamlamak kiminden sıcaktan başını korumak için şapka aldığını belirten esnaflar, “Satışlar oldukça iyi, insanlar güneşten koruması için daha çok açık renkli şapkaları tercih ediyorlar. Bayanlar foter tipi, erkeklerde klasik, az yazılı şapkaları tercih ediyor. Şapka bir moda, aksesuarı tamamlıyor, ondan dolayı bazı vatandaşlarda kıyafetini tamamlaması için şapka tercih ediyor” ifadelerini kullandılar.
Her türlü vatandaşa hitap eden şapka türleri olduğunu ifade eden şapkacılar, “10 TL’den 30 TL’ye kadar çeşitli fiyat aralıklarında şapka çeşitleri bulunuyor. Vatandaşlar kendilerini güneş ışınlarından korumak için bu sene, bayanlarda büyük hasır, erkeklerde safari modeller tercih ediliyor. Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarı şapka vatandaşların en önemli tercihleri arasında yer alıyor” dediler.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.