SBS'de iki Türkiye birincisi

2013 SBS sınav sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde birinci olan 110 öğrenciden ikisi Elazığ İstanbul Dershanesinden çıktı

SBS de iki Türkiye birincisi
Eğitim
Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği SBS sonuçları açıklandı. 8 Haziran'da yapılan sınavın sonuçlarını MEB 12 Temmuz'da açıklayacağını duyurmuştu. Mili Eğitim Bakanı Nabi Avcı geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında SBS'nin bu sene son kez yapıldığını duyurmuştu. Son SBS'den yaklaşık  40 gün sonra MEB sınav sonuçlarını duyurdu.
 
110 BİRİNCİ’DEN İKİSİ İSTANBUL DERSANESİNDEN
1 Milyon 112 bin 604 öğrencinin girdiği SBS’de 201 ve üzerinde puan alarak tercih yapma hakkına sahip olan öğrenci sayısı 1 milyon 49 bin 293 olarak belirlendi.
SBS’de bu yıl tüm soruları doğru cevaplayan öğrenci sayısı 110 olarak açıklandı. Birinciler arasında Elazığ İstanbul Dersanesi öğrencilerinden Lale Leman Edis ve Gizem Ağtaş da yer aldı.
 
TURAN: “ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLUYORUM”
SBS Sonuçlarını değerlendiren Final Eğitim kurumları Bölge Yöneticisi Sabri Turan, “SBS sonuçları başarının bir tesadüf olmadığını ve final eğitim kurumlarında başarının bir gelenek olduğunu net bir biçimde ortaya koydu. Final Eğitim Kurumlarının Elazığ’daki şubesi olan Elazığ İstanbul Dersanesi öğrencilerinden Lale Leman Edis ve Gizem Ağtaş sınavda çıkan tüm soruları doğru cevaplayarak 700 tam puan aldı ve Türkiye birincisi oldu. Bu altın çocuklarımızla gurur duyuyor, onları ve başarılı olan tüm öğrencileri yürekten kutluyoruz. Öğrencilerin başarısında çok büyük payı olan başta anne ve babalara okul ve dersane öğretmenlerine de teşekkür ediyoruz” dedi.
 
TERCİHLER 15-21 TEMMUZ’DA
Turan, ortaöğretime yerleştirme tercihlerinin 15-21 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını belirterek, “Adaylar tercihlerini yaparken Milli Eğitim bakanlığının internet sitesinde yayımlanacak kılavuza uymaları ve dikkatli olmaları gerekiyor. Elazığ İstanbul Dersanesi rehberlik birimi de tüm öğrencilerimize tercih konusunda hassasiyetle yardımcı olacaktır” dedi.
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.