Şehir Hastanesi Eylül’de açılıyor

Elazığ Şehir Hastanesi Proje Müdürü Cemalattin Özbilen, inşası yüzde 90 tamamlanan Şehir Hastanesi’nin Eylül ayında açılacağını söyledi.

Şehir Hastanesi Eylülde açılıyor
Elazığ Güncel
Elazığ Şehir Hastanesi Proje Müdürü Cemalattin Özbilen, inşası yüzde 90 tamamlanan Şehir Hastanesi’nin Eylül ayında açılacağını söyledi.
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, hastanenin inşaatını ziyaret etti.
Ziyarette hastanenin çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Proje Müdürü Cemalettin Özbilen, Hastanenin 2 Eylül tarihinde açılacağını söyledi.
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.
Alpay yaptığı açıklamada, “Bu proje gündeme geldiğinde açılan dava sebebiyle gecikmeler olmuştu. Proje hayata geçmeyecekti. Elazığ bu projeden mahrum kalacaktı. Bunu fark edince sağlık bakanımıza gittim anlattım. Şuan ki Kalkınma Bakanımız o zaman plan ve bütçe komisyon başkanıydı. Lütfi Elvan beye gittim. Plan ve bütçe komisyon üyelerine tek tek gittim. Bu projenin Elazığ için ne kadar büyük ve önemli olduğunu anlattıktan sonra yapılacak ufak bir yasal değişikle bu projenin hayata geçmesinin mümkün olacağını anlattım. O zaman bu projenin hayata geçmemesinde hukuki ve teknik engeller vardı. Sayın bakanlarla görüşmelerimiz neticesinde onlarda bizi desteklediler” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.