Seyda Molla Bahri İHO Türkiye Finali’nde  

İmam Hatip Ortaokulu Aydın’da düzenlenecek finallerde Türkiye Şampiyonu olmak için birbirinden güçlü rakiplerle karşı karşıya gelecek

Seyda Molla Bahri İHO Türkiye Finalinde
Elazığ Güncel

Türkiye Okullararası Futbol Müsabakaları’nda Seyda Molla Bahri İmam Hatip Ortaokulu Elazığ şampiyonluğunun ardından Diyarbakır’daki turnuvayı da başarıyla tamamladı ve adını Türkiye’nin en iyi 8 takımı arasına yazdırdı. Diyarbakır’da gerçekleştirilen organizasyonda temsilcimiz İstanbul ekibini 2-1, Bingöl takımını 1-0 ve Adana temsilcisini 1-0’lık skorlarla mağlup etmeyi başardı. Temsilcimiz bu sonuçla Türkiye Finallerine gitmeye hak kazandı. Türkiye Finalleri Aydın’da gerçekleştirilecek. 8 takımın yer alacağı organizasyon 9 Mayıs Çarşamba günü başlayacak ve 13 Mayıs Pazar günü oynanacak olan final karşılaşması ile son bulacak.
 

GÜRTÜRK’TEN KUTLAMA 
Milli Eğitim İl Müdürü Feyzi Gürtürk Türkiye finallerine yükselen temsilcimizi ve öğrencileri tebrik ederek mesajında şu ifadelere yer verdi; "Kahramanmaraş, Adıyaman, Konya ve Hatay gibi zorlu takımların da bulunduğu elemelerde, Seyda Molla Bahri İmam Hatip Ortaokulu, Diyarbakır’da yapılan Türkiye yarı finallerinde İstanbul takımını 2-1, Bingöl takımını 1-0 ve Adana takımını 1-0 mağlup ederek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.” dedi. 
 

TÜRKİYE’DE İLK…
Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ayrıca Türkiye finaline çıkan ilk imam hatip okulunun Seyda Molla Bahri İmam Hatip Ortaokulu olduğunu da vurgulayarak; “Ortaokullar arasındaki bu zorlu müsabakalarda ilimizi temsil eden Seyda Molla Bahri İmam Hatip Ortaokulu, bu başarısıyla bir ilki de gerçekleştirdi. İlimizde Türkiye finaline yükselen ilk ortaokul olmasının yanında İmam Hatip Ortaokulu olarak da Türkiye finaline çıkan ilk imam hatip ortaokulu olma özelliğini kazandı. İlimizin bu güzide okuluna 09-13 Mayıs 2018 tarihinde Aydın’da yapılacak Türkiye finallerinde temsil edecek olan Seyda molla Bahri İmam Hatip Ortaokulumuzun tüm sporcu öğrencilerini, öğretmenlerini ve idarecilerini kutluyorum” sözleriyle açıklamasını tamamladı. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.