Sıcaklar Hazar Gölü plajını doldurdu

Hazar Gölü, bölgede yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle dolup taşmaya başladı. 

Sıcaklar Hazar Gölü plajını doldurdu
İlçe Haberleri
Hazar Gölü, bölgede yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle dolup taşmaya başladı. 
Doğu’nun denizi olarak bilinen ve üzerinde 2 ada bulunan Hazar Gölü bölge halkının tatil merkezi oluyor.
Elazığ’ın Sivrice ilçesine gelen tatilcilerin bir kısmı konaklamayı tercih ederken, bir kısmı da günü birlik tatil yapıyor.
Türkiye’nin en derin gölü olan Elazığ’ın Sivrice ilçesinde bulanan Hazar Gölü’nün uzunluğu 22 kilometre, genişliği ise yaklaşık 6 kilometre olarak biliniyor. Bölgedeki tatil köyleri, apart oteller ve kamp alanları ile Hazar Gölü’ne Elazığ’ın dışında Batman, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’dan yoğun talep geliyor. 
Sıcakların artmasıyla birlikte tatilcilerin de akın ettiği Hazar Gölü plajında, spor alanları dahil deniz kenarında bulunan bir çok imkan yer alıyor. Deniz bisikletleri, hız motorları ve çeşitli etkinliklerin yer aldığı plajlarda günü birlikte tatil 15-20 liraya mal oluyor.
 
UCUZ TATİL İMKANI SAĞLIYOR
Plajlara yaya girişi ve araçla girişi ücretlendirmelerinin yapılması nedeniyle bölgede çok ucuz tatil yapılabiliyor. Tatilciler şezlong ve duşlardan ücretsiz bir şekilde yararlanırken, yemek ihtiyaçlarını istedikleri taktirde restoranlarda giderebiliyor. Tatillerini daha ucuza mal etmek isteyenler ise kendileri pişirip, kendileri yiyor. Çocuklarıyla birlikte hazar gölüne gelen tatilciler, "Havalar çok sıcak olduğu için geldik. Bu yıl çok felaket aşırı bir sıcak var. Batı daha serin ancak bu bölge daha sıcak geçiyor. Vatandaş başka gidecek bir yer olmadığı için burada eğleniyor ve serinliyor" dediler.
Hazar Gölü’ne sık sık geldiğini dile getiren başka bir vatandaş ise, “Daha önce geldiğimde buralarda Suriyeliler vardı. Bu sene azalmış. Kendi halkımız biraz rahat ediyor. 50’nin üzerinde sıcaklık var, bunaltıyor. Serin bir su bulduğumuz zaman içine koşuyoruz. Herkesi buraya davet ediyoruz. Elazığ’dan oğlum ve arkadaşımızla beraber geldik. Şehir merkezinde hem gürültü kirliliği var hem de hasta eden bir sıcaklık var. Sık sık gelmek için elimizden gelini yapıyoruz. Sürekli sıcak havanın sitresiyle yaşamak iyi değil. Bence herkes imkan buldukça gelebilmeli. Göl var. Mangal yapabiliyorsunuz. Ailenizle rahat vakit geçirebiliyorsunuz, gürültü yok. Daha ne olsun?” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.