Şifayı kapan soluğu burada alıyor

 Elazığ’da tarihi Kapalı Çarşı’da bulunan aktarcılar, soğuk havaların arttığı şu günlerde hastalıklara karşı müşterilerine özel bitkisel ilaçlar sunuyor.

Şifayı kapan soluğu burada alıyor
Özel Haber

 Elazığ’da tarihi Kapalı Çarşı’da bulunan aktarcılar, soğuk havaların arttığı şu günlerde hastalıklara karşı müşterilerine özel bitkisel ilaçlar sunuyor.
Havaların soğuması ile birlikte gribal enfeksiyonlarda artışı olduğu Elazığ’da, vatandaşların aktarcılara ilgisi de arttı. Alternatif tıp olarak görülen aktarcılar da soğuk havalar ile birlikte işlerinin arttığına belirterek, müşterilerine özel hazırlanmış bitkisel ilaçlar sunuyor. 
Kapalı Çarşı’da bulunan aktarcılara gelen vatandaşlar, soğuk havalardan dolayı hasta olmamak için bitkisel ilaç aldıklarını söyledi. Melisa ve papatya çaylarının yanı sıra ıhlamur ve tarçın gibi bitkisel ilaçların soğuk havaların etkisini azaltmak için faydalı olduğunu ifade eden vatandaşlar, bu tür bitkisel ürünlerin sadece kış aylarında değil her mevsim tüketilmesi gerektiğini dile getirdi.
Kapalı Çarşı esnaflarından aktarcı Kadir Doğan da tezgahında birçok bitkisel ürünü barındırdığını ifade ederek, "Havaların soğumasıyla birlikte bitkisel ürünlere de ilgi arttı. Vatandaşlarımızın talebini karşılamak için biz de elimizden geldiğince her türlü bitkiyi tezgahımızda bulundurmaya gayret ediyoruz. Özellikle melisa, papatya çayları, tarçın gibi bitkisel ürünlerin olup olmadığı soruluyor. Biz soğuk kış günlerinde vatandaşlarımızın bu tür ürünleri kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Bir de Cemile Sultan adını verdiğimiz bir çayımız var. Bu özel karışım. Birçok faydalı bitkisel ürünün karışımından oluşuyor. Vatandaşlarımız bu ürünü kullanırsa soğuk havaların etkisinden kurtulacaklardır" diye konuştu. 

 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.