Simitle iftar yaptılar

Fakir ve mazlum coğrafyalarda yaşayan Müslümanların halini anlamak amacıyla bir araya gelen İHH Elazığ İnsani Yardım derneği üyeleri sadece simitle iftar yaptı.

Simitle iftar yaptılar
Elazığ Güncel

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Ramazan ayında farklı bir etkinliğe imza atarak “Ümmet İftarı” programı gerçekleştirdi. Fakir ve mazlum coğrafyalarda yaşayan Müslümanların halini anlamak amacıyla bir araya gelen dernek üyeleri sadece simitle iftar yaptı. 
İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Genç İHH Hanımlar Kolu tarafından tertiplenen “Ümmet İftarı” programı dün akşam İzzetpaşa Camisi avlusunda yapıldı.
Hurma, simit, ayran ve sudan oluşan iftar menüsü nedeniyle “Ümmet İftarı” olarak anılan etkinliğe Genç İHH Hanımlar Koluna mensup çok sayıda davetli katıldı.
Etkinlik hakkında bir açıklama yapan İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Başkanı Metin Kılıç, etkinlik dolayısıyla Genç İHH Hanımlar Koluna teşekkür ederek, etkinliğin amacının fakir ve mazlum coğrafyalarda yaşayan Müslümanların halini anlamak ve empati kurmak olduğunu söyledi. Kurulan sofranın yemek zenginliğinden öte gönül zenginliğine hitap ettiğini ve başta Arakan, Filistin ve Suriye’de yokluklar içerisinde iftar eden Müslümanların ahvalini görmek ve anlamak açısından anlamlı bir iftar olduğuna değinen Kılıç, Ümmet İftarının bir diğer boyutunun da yaşanan israfa dikkat çekti.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.