SİVRİCE'DE ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK

Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından Sivrice ilçesinde yaptırılan kadın tutukevi inşaatı devam ediyor.

SİVRİCE DE ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK
İlçe Haberleri
Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından Sivrice ilçesinde yaptırılan kadın tutukevi inşaatı devam ediyor.
Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, günışığı’na yaptığı açıklamada, bir süre önce temeli atılan Kadın Tutukevi'nin yapımının devam ettiğini, inşaatın yüzde 20 seviyesinde gerçekleştiğini aktardı.
Toplam bedeli 33 Milyon TL olan Kadın Tutukevi'nin eski azot fabrikasının bulunduğu alanda yapıldığını ifade eden Başkan Ebubekir Irmak, Kadın Tutukevi'nin 2018 yılı sonunda tamamlanacağını belirtti.
 
İLÇEYE KATMA DEĞER SAĞLAYACAK
400 kişilik Kadın Tutukevi’nin ilçeye çok büyük katma değeri olacağını vurgulayan Başkan Irmak, “Tutukevi'nde yaklaşık 160 gardiyan çalışacak. Aileler ile birlikte düşünüldüğünde haliyle ilçede çok büyük sosyal ve ekonomik kalkınma yaşanacak. Esnaf kazanacak, toplu taşımacılık kazanacak, bütün ilçe kazanacak. Bu durum ilçemizin kalkınmasına, büyümesine büyük katkı sağlayacak.” şeklinde konuştu. 
 
PERSONEL İÇİN 100 KONUT YAPILIYOR
Kadın Tutukevi'nde görev yapacak personel için eski azot fabrikası arazisi üzerinde toplu konut yapıldığını belirten Başkan Ebubekir Irmak, “Bu konutlarda tutukevi personeli kalacak. TOKİ ilk etapta 70 konut yapmayı planlıyordu. Ama daha sonra yapılan değerlendirmelerde bu sayı 100’e çıkarıldı. Konutların da inşaatı eş zamanlı olarak devam ediyor." diye konuştu.  
 
İŞ YURTLARI EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK
Kampüsü içerisinde iş yurtlarının da oluşturulacağını vurgulayan Başkan Irmak, “İş yurtlarında çanak, çömlek, seramik, hayvansal ürünlerin depolanması paketlenmesi ve tekstil üzerine çalışmalar yapılacak. Burada tutukevinde bulunan hükümlüler çalışacak. İş yurtlarının ekonomiye önemli katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.
 
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.