Siz milletvekili olsaydınız?...

Günışığı Gazetesi vatandaşların nabzını tutmaya devam ediyor. Bugüne kadar birçok konuda halkın görüş ve önerilerini sayfalarına taşıyan gazetemiz, bugün de “Siz milletvekili olsaydınız Elazığ’a hangi hizmetleri yapardınız? sorusunu yöneltti. Vatandaşların bu soruya verdiği yanıtları şöyle...

Siz milletvekili olsaydınız
Özel Haber
Milletvekili olsaydınız Elazığ’a hangi hizmetleri yapardınız?

Elazığ’a neler yapmazdım ki… İş sahaları açardım. Fabrika kurdururdum. Hizmet isterdim.
 
Memleketin şartları neyi gerektiriyorsa onu yapardım.  İktidar partisinde sözün geçiyorsa bir şeyler yaparsın. Yoksa, bir şey yapamazsın. Bir de şunu söyleyeyim; YİMPAŞ binasının önünden geçen yolun sağına soluna araba park ediyorlar. Bütün ilçelerin köylerin geliş gidişleri o yolda yapılıyor. Yetkililer bir gün sabah gidip o yolun haline baksınlar.  Trafik bu şekilde olmaz.
 
Ben Milletvekili olsam işsizliği önlerim. Elazığ’da işsizlik çok. Elazığ ilerlemiyor. Gelişmiyor ki bir iş adamı gelsin yatırım yapsın, fabrika açsın. İş adamları da Elazığ’dan çekilmiş. Benim tanıdığım işadamları var. Hepsi çıkıp gitmişler Elazığ’dan. Elazığ gerçekten başka şehirlere göre çok geri kalmış bir il.

 
Ben milletvekili olsam, Elazığ’ın gelişmesi için halktan destek isterim. Mesela kişilerce geliştirilen ne varsa üzerinde durulmasını isterim. Elazığ’ın gelişmesi için her şeyi düşünürdüm.
 
Şehrin istihdamına ve ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalar yapardım. Elazığ’a iş sahaları açmak için çalışırdım. Bunun dışında şehrin ve halkın ihtiyaçları neyse onları gidermeye çalışırdım.   
 
Milletvekili olsaydım Elazığ’a fabrika açılması için çalışırdım. Böylece şehirde hiç işsiz kalmaz. Elazığ’da fabrika yok. Hep kapatıyorlar. Önce iş önemli. İş olsa fakirlik olmaz, hırsızlık olmaz.
 
Milletvekili olsaydım, öncelikle Elazığ’ın kentsel dönüşümünü yapardım. Şehir merkezindeki yapılar çok eski. Depremde yıkılma ihtimali var. Özellikle eski mahalleler… Gazi Caddesindeki binalar da dahil… Elazığ için öncelikli problem budur bence.
 
Ben Milletvekili olsam işsizlikle mücadele ederdim. En büyük sorunumuz işsizlik. Boş gezen insanımız çok. Bu anlamda milletvekilinin yapacağı işler çok. Bu işsizliğe bir çare bulmaları lazım.
 
Milletvekili olsam, öncelikle Elazığ’da işsizlik problemini çözerdim. Çeşitli istihdam alanları üretmek için büyük firmalarla görüşürdüm. İstihdam için elimizden geleni yapmaya gayret ederdik. Şehrimizin geleceğine yönelik hizmetler için belediye ile projeler ve planlar yapardım. 

Elazığ’da eksik konularda ne varsa onları yapmaya çalışırdım. Mesela en başta işsizlik var. İşsizlik had safhada. Aşırı göç almamızdan dolayı da sıkıntı oluyor. Daha sonra Elazığ’ın çevre illerden çok geri kalmışlığını gündeme getirirdim.  Bugün Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Van’dan eksiğimiz nedir ona bakardım. Bunlar önemli kilit noktaları.
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.