Soğuklar bastırdı peynir satışı arttı

Elazığ’ın yöresel tatları arasında yer alan peynir ve çeşitleri, kış aylarında vatandaşların vazgeçilmezi oluyor.

Soğuklar bastırdı peynir satışı arttı
Özel Haber

Elazığ Kapalı Çarşı’da peynir satışı yapan işletmeler, peynire soğuk havaların başlaması ile ilginin arttığını söylediler.

Kış döneminde peynir satışının artmasını sağlık sorunlarına bağlayan esnaf, peynirin sağlıklı olduğunu bilen vatandaşların vücut dirençlerini arttırmak için kış aylarında peynir çeşitlerine yöneldiğini söylediler.

Koyun peynirinin diğer çeşitlere oranla daha çok satıldığını anlatan Kapalı Çarşı Esnafı Mehmet Sevinç, fiyatların 10 TL ile 13 TL arasında değiştiğini belirtti.

Namı-değer Peynirci Bozo en lezzetli peynirin birkaç ay bekletilmiş peynir olduğuna vurgu yaptı.

Peynirin kalsiyum kaynağı olduğunu aktaran Mehmet Sevinç özellikle kemiklerin güçlenmesinde önemli bir besin değeri olduğunu ifade etti.

HERKES SOFRALARINDA PEYNİR BULUNDURSUN

Peynirin sağlığa yararlı en önemli yiyecekler arasında yer aldığını kaydeden Sevinç “Peynir kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmez besin kaynağı. Hem günlük enerjiyi, hem de besin öğeleri gereksinimlerini karşılıyor. Metabolizmayı hızlandırır ve hızlı kilo kontrolü sağlanmasına yardımcı oluyor. Daha ne olsun. Peynir çok önemli. Herkes sofralarında peynir bulundursun.”

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.