‘Son umudum Yanılmaz’

Elazığspor Kulüp Başkanı Hacı Murat Yümlü, bir basın toplantısı düzenleyerek zehir zemberek açıklamalarda bulundu…

Son umudum Yanılmaz
Spor

Elazığspor Kulüp Başkanı düzenlediği basın toplantısında verilen sözlerin yerine getirilmemesi durumda Perşembe günü düzenleyecekleri basın toplantısıyla her şeyi açıklayacaklarını söyledi. Yümlü, ayrıca Tolga Ağar dışında hiçbiri milletvekilinin telefonlara çıkmadığını belirtti…

Elazığspor Kulüp Başkanı Hacı Murat Yümlü, bir basın toplantısı düzenleyerek zehir zemberek açıklamalarda bulundu…
Saat 15:30’da Kulüp Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısına yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldılar. 
Başkan Yümlü, seçimlerden önce elektrik faturasının yapılandırma borcunu kendi cebinden ödediğini ancak Milletvekili Metin Bulut’a söz verdiği için bunu kamuoyu ile paylaşmadığını ifade etti. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’dan destek noktasında olumlu haberler beklediğini ancak destek olunmadığı takdirde istifa edebileceğinin sinyalini veren Başkan Yümlü, ayrıcakamuoyunda ismi başkanlık için geçen eski başkanlar Selçuk Öztürk ve Hayrettin Karamazı’ya da göndermede bulundu. 
Seçimden önce söz veren milletvekillerinden Tolga Ağar dışında kimsenin telefonlara bakmadığını ve Milletvekili Metin Bulut ile ilgili de sert açıklamalarda bulunan Başkan Yümlü, Milletvekili Ağar’a da desteklerinden ötürü teşekkür etti.
Başkan Yümlü’nün basın toplantısından satırbaşları şöyle; 

Gerçekten Elazığspor sevginin vardıysa daha önce neredeydiniz?
“Elazığspor’a 13 gündür başkan olarak hizmet ediyoruz ve bugüne kadar oturmadık. Ne yapabiliriz diye hep düşündük ve hesap yaptık. Tek başıma mali bilançoyla ilgili söz vermedim. Böyle algı yapılıyor. Tehditler alıyoruz, küfürler ve hakaretler ediliyor. Bize algı operasyonu yapanlar eski başkanlara yapabildiler mi? Elazığspor’un parasını lüks otellerde akrabalarıyla parasını harcayanlara yaptılar mı? Bütçe bu duruma gelirken bu algı yapıldı mı? Bizi istifaya zorlayanlara sesleniyorum; kongre süresince kendilerine engel mi koyduk? Gerçekten bu Elazığspor sevgisi vardıysa neden aday olmadınız? Neden talip olmadınız? Başkanlık sürecinden bir gün sonra algıya başladınız. Biz iki transfer yaptık. Birisi 100 Bin TL ve 10 Bin TL nakit, diğeri de aynı şekilde. Eski, futbolcularımıza ortalama 150 Bin TL para ödedim. Hiçbir oyuncuya ödemediğim para yok. Kulüp lisansına engel iki futbolcu var. Sanki Alpaslan’ı, Muhammed İldiz’i ben serbest kalmasına izin verdim. Öyle bir algı var ki sanki kulübü batırdık. 1 Milyon 250 Bin TL bu kulüp için para harcamışım. Belediye başkanımız da elini vicdanına koysun. Bütçem 4 Milyon TL dedim ve söz verdim. Kendisi de arkamızdan noksan kaldığımız yerde devreye girin dedim. Başkanımız da vali beyden randevu alarak aynı şeyi de sayın valimizle paylaştım. O da çok mutlu oldu. Bolu’ya kampa gideceğiz eski alacaklar önümüze geliyor. Malzeme, forma alacağız firmalara borcumuz olduğu söyleniyor. Biz nelerle uğraşıyoruz. Sanica Boru’ya gittik Yılmaz Vural ve Özgür Öztürk ismini önerdiler. Biz bu işin içinde olmayacağımızı söyledik.”

Kulüpten alacağınız faizleri silin ben önünüzü açayım…
 “Yöneticilerimiz aranıyor istifa edin diye. İstifa etmediler ben ettirdim. Selçuk Öztürk, Hayrettin Karamazı… Elazığspor’u çok mu seviyorsunuz? Kulübü sizler bu hale getirdiniz. Gelin kulüpten alacağınız faizleri silin ben de yolunuzu açayım. Ben Elazığspor’a hüviyet kazandırdım. Söz verenler için sustum şu ana kadar. Sayın vekillerimiz geldiniz yanımıza seçim öncesinde söz verdiniz. Elektrik parası için de bize umut verdiniz. Biz de size teşekkür ettim. Elazığsporlular da sizlere inandı ve oy verdi. Bugün Elazığ halkı milletvekillerine oy vererek parlamentoya gönderdiler. Fatura geldi elektrik borcu 850 Bin TL. Cuma günü elektrikler kesilecek. Kulübün elektriklerini biz açtırdık. Sayın Metin Bulut beni aradı ve medyayla paylaşmayın dedi. Birkaç güne kadar borcu ödeyip faturayı göndereceğini söyledi ancak kulüp yine kaderine terk edildi. Vekiller elektrik işini bile halledemiyorlarsa ne diyelim. Ankara’nın göbeğinde olan milletvekillerimiz bu sorunu çözemiyorsa ben nasıl çözeyim? Metin Bulut maddi ve manevi olarak arkamızda olacağını söyledi hep ancak elektrik borcu konusunda hiçbir girişim yapılmamış. Böyle olacaktı ise biz yapılandırma yapardık ve borcumuzu öderdik. Seçim öncesinde yapılandırma taksitini ben ödedim. Seçimden önce dekontları da elimizde biz elektrikleri açtırdık. Metin Bulut hemen hallediyorum dediği için biz bunu kamuoyuyla paylaşmadık. Faturayı da kulübe göndereceklerini söyledi. Takdirir Elazığ halkına bırakıyorum. Ben tek başıma 15 Milyon TL ödeyemem.”

Bana verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı…
 “Elazığspor için para harcıyorum. Bunu da Elazığspor sevgisi için yapıyorum. Bana verilen sözlerin hiç biri tutulmadı. Yarın Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı bekliyorum. Ya bize devam edin diyecek, ya da aslan gibi söz sözdür. Bana söz verenler sözünü yerine getirsin. %45’lik kısmı transfer tahtasının kendim halledeceğim. Kulüp lisansları ve tahta için geri kalanını iş adamları, söz verenler halletsin Allah rızası için. Yahu gelip şu tahtayı açın. Ben 4 Milyon TL koydum ama transfer mi yapayım, tahtayı mı açayım? Ben 15 20 Milyon TL çoluk çocuğumun rızkını nasıl koyayım ortaya? Her gelen yönetim belediye başkanının desteğini almış. Günlerdir bütün masrafları cebimden ödüyorum. Elazığ halkı milletvekillerine itibar etti. Onlar da herkesin gözüne bakarak elektrik parasını hallettik dediler. Sayın vekilim artık bir şey söylemek istemiyorum. Elazığspor’u sevenlerin takdirine bırakıyorum bunları. Yümlü’ye para verirsek bu paralar ne olur diye düşünebilirler. Biz böyle oyunların içerisinde hiç olmadık. Ben MHP’li olduğum için yıpratmaya çalışıp yardım etmediler. Bu suç mu? Benim ülkücü olmam suç mu? Namusum üzerine yemin ettim ve Elazığ’da ticaret ve siyaset yapmayacağım. Şerefim üzerine söz veriyorum. Ben Elazığspor’u seviyorum. Beni ağlatırlarsa ben de arkamda göz yaşı bırakırım. Beni linç etmeye çalışanları Allah’a havale ediyorum. Ülkücü olduğum için milletvekili adayları kulübe gelecekti yanlış anlaşılmasın diye izin vermedim. Eğer ben MHP’li isem haydi o zaman ülkücüler takıma sahip çıkın. Ben takıma zarar veriyorsam istifa etmeye hazırım. Perşembe günü son sözü söylüyorum. Aday olacak arkadaşlar buyurun önünüzü açıyorum. Aslanlar gibi çıkın ben de maddi manevi arkanızda olacağım. Birilerini telefonla üstüme salanlara sesleniyorum. Buyurun bütçenizi koyun. Ben de önünüzü açacağım. Elazığspor’u aydınlığa ulaştırmayı istiyoruz.”

 ‘Gürsel Erol bizi arayıp elektrik parası ödenmemişse biz ödeyeceğiz.’dedi.
 “Bir kulüp başkanı o şehirli değil ancak belediye başkanı, milletvekilleri, iş adamları arkasında durdu ve tahtayı açtılar. Biz para istemiyoruz ancak destek olun. Biz hiçbir karanlık paranın içerisinde olmayacağız. Sadece transfer tahtası için istiyorum. Elazığspor’u bugün bu durumlara getirenler, 7 sülalesine uçak parası alanlara algı yapılmıyor da bana mı yapılıyor? Bir şahsım adına uçak bileti mi yaptım? Otellerde kalıp fatura mı çıkartıyorum? Bugüne kadar bir TL fatura etmedik kulübe. Belediye başkanımızı umutla bekliyoruz. Umudumuz belediye başkanımızdır. Tolga Ağar da TFF ile görüşmeye başladı. Kendisine teşekkür ediyorum. Her telefonuma cevap verip destek olan Tolga Ağar’dır. Diğer milletvekilleri telefonlarımıza çıkmıyor. Tolga Ağar samimi bir duruş sergiledi. Bizim için yapabileceklerini her zaman sordu. Umudumuz kendileridir, dinamikliği ve vizyonudur. Diğer vekiller de bizleri bir iş adamına yönlendirsin biz de oraya gidelim. Gürsel Erol bizi arayıp elektrik parası ödenmemişse biz ödeyeceğiz dedi. Böyle bir cesaret örneği gösterdiği için de teşekkür ediyorum. Gürsel beyi de çok eleştirmiştik. Övdüğümüz vekiller de sözlerinde durmadılar. Söz böyle olmaz. Bizimle oynamayın. Size güven vermiyorsak güven duyduğunuz birilerini getirin. Son umudum ve inancım belediye başkanımızdır.”

Perşembe günü her şeyi açıklayacağız…
“Mehmet Ağar’ın yönetime güvenmiyor şeklinde algı yapıyorlar. Buna inanmıyorum.Sayın bakanımızın bize güven duymaması olağan ve normaldir. Eğer güven duydukları birileri varsa onlar gelsin. Bu algıyı piyasaya sürenler kaç defa Sayın Ağar ile görüştüler merak ediyorum. Ben Sayın Ağar’ı 25 yıldır tanırım. Yıllardır siyaset yaptım. Allah rızası için ilin dinamikleri vekilleri ve belediye başkanı kulübümüze destek ve yardımda bulunsun. Zerre kadar kapı açılmıyor. Bütün yönetici arkadaşlarımız aranıyor istifa edin diye. Başkanlık için birileri varsa buyurup gelsinler biz de destek olalım. Hukuki olarak da söz veriyorum; hukuk devreye girsin. İnsanlar elini vicdanına koysun. Sayın vekillerimizin vereceği cevabı bekliyorum. Metin Bulut’tan çok umutluydum ancak yüzümüze bile bakmıyorlar. Sayın başbakanım elinizi vicdanınıza koyun. Kulübün sahibi benim dediniz böyle mi sahibisiniz? Hukuki olarak yeri varsa ben de dava açacağım. Sayın Cumhurbaşkanımız asil ve güçlüdür. Ancak Sayın başbakanın verdiği sözün takipçisi lütfen siz olun. Diğer kulüplere yapılan yardımı Elazığspor’a da yapın. Perşembe günü daha derine ineceğiz. Bugün de söylemediklerimiz var.”

Biz yıpranmak için bu göreve gelmedik…
“Hayrettin Karamazı ya da diğer isimler aday olacaksa gelsinler. Bize tehdit mesajları attırmayın. Biz yıpranmak için bu göreve gelmedik. Ben kimsenin geçmişine inmedim. Elazığspor’u seviyorsanız buyurun hodri meydan. Elazığspor’a sevdalı olanlar Elazığlılar davet etsin ve gelip aday olsunlar. İçimiz dolu ancak Perşembe gününe saklıyorum. Perşembe gününe kadar görüşmelerimizi, söylenenleri tek tek açıklayacağım. Ben günah keçisi değilim. Yönetimdeki çatlak sesler de kötü niyetli inşalardır. İstifa edenlerin istifalarını ben istedim. İhracına kadar gidecektik ancak gerek duymadık. Bunlar istifa etmediler. Söz verip sözlerinde durmadıkları için istifalarını biz istedik. Veysi denen arkadaşımız bunları bizlerle tanıştırdı ve biz öyle tanıdık. Biz doğru insanlarla geldik ve onlarla dik dururuz. Bana zerre kadar güven vermiyorlarsa güven veren insanı ön plana çıkarsınlar.”

Cuma gününe kadar ödeme yapmamız gerekiyor…
“Cuma günü futbolcuların paralarının ödenmesi gerek. Elmar ve Tatos için 200 Bin ödeme var. Cuma gününe kadar aşağı yukarı 1 buçuk milyon ödememiz var. Bana daha fazla para ödetip kongre gününe kadar oyun düzen içerisine giriyorlar. Elazığspor’u yalnız bırakmasınlar. Tahta ve kulüp lisansları konusunda önümüze açsınlar. Destek ve yardım vermeyeceklerse biz kulübün önünü açmaya hazırız. Bize gönderilen mesajları savcılığa vereceğim. Elazığspor’u kirli oyunlarına alet edenler hukuk önünde hesap verecekler. Kime dayanırsa dayansın bunu böyle yapacağız. Beni linç etmeye çalışıyorlar. Açık açık kulübe sahip çıkmaya hazır olduklarını söylesinler. Yönetimde çatlak sesler olabilir ama benle gelen benle gider. Benle gelip hesaplar içerisinde olanları kamuoyunun takdirine bırakırım. Perşembe günü daha net ve samimi şeyleri sizle paylaşacağım. Biz netiz ve samimiyiz. Faydamız olmayacaksa algı yaptırtmayız. Yöneticilerimiz aranıyor istifa edin diye. Beni satmak isteyen varsa buyursun satsın. Bugün beni satan yarın başkasını  satar. Yarın da Elazığspor’u satar. Bizim bütün umutlarımızı söndürürlerse hangi kapıyı tek başımıza açalım? Görüştüğümüz iş adamları aranıyor ve yardım etmeyin deniyor. Para verecek arkadaşlarımıza para vermeyin diyorlar. Aday olacaklar geldi de ben mi önüne geçtim? Bolu bizim için uygundu ama kulübün borcu olduğu için oteller bize yer vermedi. Erzurum kampında paramızı ödeyip kampımızı yapacağız. Ödemelerimizi yapacağız. Bizden alacağı yok şu an için ne kadar borcumuz olursa da ödeyeceğiz. Cuma gününe kadar malzemelerimiz de geliyor. Sıkıntımız yok. Transfer bizim için zor değil. Daha önce yapılan bu konuda yanlışı yaptırtmayız.”
 

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 7

 • ferhat koyuncu | 10 Temmuz 2018 16:19

  beter ol oğlum seçim öncesi akp reklamını yapıp metin abini göklere çıkartıyordun ne oldu.daha dur bu senin iyi günlerin sn binali beyi ara diyordu ya elazığsporun sahibi benim.ne oldu yavuz temizeri kötülüyordun

 • Memet | 10 Temmuz 2018 15:56

  Metin denen milletvekilinin kime ne faydası olmuş ki Elazığspora da olsun.

 • Alper | 10 Temmuz 2018 14:39

  Sen başkan degilmisin,ne yardımı yahu.Niye geldin talip oldun.Bu bahsettim adamlar sana noterden taahhütnami verdiler.Niye adamları rahatsız ediyorsun hadsiz.

 • Mali | 10 Temmuz 2018 11:41

  Metin BULUT denen Elazığspor düşmanı adama güvenip yola çıktıysan daha beter ol Hacı Murat Yümlü.

 • Cemil | 10 Temmuz 2018 11:37

  Elazığspor düşmanı Metin BULUT'a güvenip yola çıktıysan bunları hakkediyorsun başkan. Şu ana kadar Metin BULUT'un kime ne faydası olmuş. Oy için insanlara elli takla atan Metin efendi oyları aldıktan sonra bir daha telefonlarına bakmaz tabi. Oy alana kadar canım cicim, oy aldıktan sonra Elazığspor düşmanı. İyi olmuş sana başkan. Bundan sonra kimin adam olup olmadığını iyi araştır. Fazla araştırmana gerek yok, gazi caddesine çık elli kişiye sor, 49'u Metin efendinin Elazığspor düşmanı olduğunu söyler zaten.

 • alii | 10 Temmuz 2018 08:49

  Daha Bismillah yeni başkan oldun, daha ne tez şikayete başladın başkanlık böyle yapılıyorsa bende yaparım...

 • Mete | 09 Temmuz 2018 21:55

  Metin Bulut Elazığ tarihinin gelmiş geçmiş en sevimsiz ve faydasız vekilidir. Metin Bulut Elazığsporun en büyük düşmanıdır. Oyları aldı artık Elazığ onun için bir hiçtir. Taaa ki önümüzdeki seçime kadar.

 • Ana Sayfa
 • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.