Taşel’in yeni kitabı yayınlandı

Elazığlı eğitimci işadamı İbrahim Taşel’in derlediği “Düşüncenin Canı” adlı kitap çıktı.

Taşel  8217in yeni kitabı yayınlandı
Eğitim

Elazığlı eğitimci işadamı İbrahim Taşel’in derlediği “Düşüncenin Canı” adlı kitap çıktı.


Eğitim alanında birçok başarılı çalışmaya imza atarak gelecek nesillerin hayatına yön veren İbrahim Taşel, bir süredir üzerinde çalıştığı Düşüncenin Canı adlı kitabını da okurlarının hizmetine sundu.

Taşel, yeni kitabında özellikle iş yaşamıyla ilgili, insanların yaşamlarına ışık tutacak birbirinden anlamlı ve etkileyici yüzlerce kısa sözü bir araya getirdi.

302 sayfadan oluşan kitapta hayata damgasını vuran bilimadamı, yönetici, eğitimci, yazar, aydın ve sanatçıların düşündürücü ve yol gösterici sözleri bulunuyor. Kitapta ayrıca anonim sözler ve atasözleri de okuyucuyla paylaşılıyor.

Taşel, kitabın önsözünde, bu kitabın duygularını, düşüncelerini aktaracak olanlara bir el kitabı niteliği taşıdığını vurguluyor.  Kitapta yer alan sözlerin her birinin sayfalarca yazıyı, saatlerce konuşmayı bir satıra sığdıran ‘büyüye’ sahip olduğunu belirten Taşel, “Bu sözler inanılmaz deneyimler içermekte, geçmişi ve geleceği en tutarlı biçimde özetlemektedir. Aynı başlık altında aynı kavramla ilgili birbirini destekleyen sözler olduğu gibi birbirinin karşıtı düşünceler içeren sözler de bulunmaktadır. Farklı deneyimlerin ürünü olan bu farklı görüşler arasında iki zıt görüşün ikisine birden hak vereceklerinizin çoğunlukta olacağına inanıyorum. Geçmişten süzülüp gelen bu sözler dünya durdukça yaşayacak, zaman içinde yeni anlamlarla dolacak, nice nesillerin yolunu aydınlatmaya devam edecektir. Her biri ayrı bir mücevher değerinde olan bu kısa sözlerin bizlere ilettiği bir mesaj var. Unutmalayım ki düşüncenin canı kısa sözdedir. Dünyanın en derin deneyimlerini içeren bu güzel sözlerin yaşam yolculuğumuzu aydınlatmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.
 
İbrahim TAŞEL Kimdir?
1956 yılında Elazığ’da dünyaya gelen İbrahim Taşel, Elazığ’da tamamladığı ortaöğretiminin ardından Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Halen 1980 yılında kuruluşunda yer aldığı Final Eğitim Kurumları’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve Final Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktadır.
Yöneticilik ve öğretmenliğin yanısıra imtiyaz sahibi olduğu Günışığı Gazetesi’nde köşe yazıları da yazan İbrahim Taşel, çok sayıda okul, kişi ve kuruluşa yönelik kişisel ve kurumsal gelişim seminerleri de vermektedir. Eğitim hayatının her alanında çalışmalar yapan Taşel, bugüne kadar 200’ün üzerinde okul ve dersanenin kuruluşunda yer aldı ve 100 binin üzerinde öğrencinin doğrudan öğretmenliğini üstlendi. Tüm Özel Öğretim Kurumları ve Avrupa Dersaneler Birliği başta olmak üzere çok sayıda dernek, vakıf, spor kulübü ve spor federasyonunun yönetim kurullarında yer alan Taşel, evli ve dört çocuk babasıdır.
Öğretmenlik yıllarında çok sayıda üniversite hazırlık kitabına imza atan Taşel’in bu türün dışındaki ilk kitabı Sizin Dünyanız Hangisi? Final Kültür Sanat Yayınları etiketiyle 2010 yılında yayınlandı.
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.