Tatlıcılara hijyen denetimi yapıldı

Elazığ'da bayram öncesi tatlıcılara yönelik hijyen denetimi yapıldı. 

Tatlıcılara hijyen denetimi yapıldı
Elazığ Güncel

Elazığ'da bayram öncesi tatlıcılara yönelik hijyen denetimi yapıldı. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Ramazan bayramı öncesi tatlıcılara yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetime İl Müdürü Turan Karahan, Gıda ve Yem Şube Müdürü Cemal Çetinkaya'da katıldı. Üretim ve satışın yapıldığı işletmelerde gerçekleştirilen denetimlerde hijyen ve halk sağlığının ön planda tutulduğu belirtildi. 

Bayram öncesindeki denetimlerle halkın daha kaliteli, sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmasının amaçlandığı belirten İl Müdürü Turan Karahan, “Dini bayramlarımız öncesi tatlı tüketiminde ciddi artış oluyor. Halkımızın sağlığını etkileyecek olumsuz şartlarla karşılaşmamak için sürekli yaptığımız denetimleri bayram öncesi arttırıyoruz. İmalathanelerde, hijyen kontrolü, mutfak hijyeni, ürünlerin tazeliği, ürün ve malzemelerin saklama koşulları, kişisel hijyen, depolama koşulları, alet ve ekipmanların uygunluğu, evrak kontrolleri gibi konularda denetimler yapılıyor. İşletmelerde eksik görülen konular yetkililere sözlü ve yazılı olarak da iletiliyor.” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 2

  • veli | 07 Haziran 2018 09:58

    Çok komik ve o kadarda yapmacık , değilmi hijyen denetimi yapılıyor ağzı kapalı fakat önlüğü tamamen hijyensiz kimi kandırıyorsunuz bu millet artık eskisi gibi saf değil her şeyi iyi Görüyor

  • alii | 07 Haziran 2018 09:50

    Ne Hijyeni Hijyene Gelene Kadar Akşam Olur.Tatlıcılarda En Korkunç Olanı Glikoz Kullanmaları. Siz bikere Glikozu Ortadan Kaldırtın.Tatlıcıların Yüzde Doksan sekizi Kilosunu 15 liradan satan tatlılarda Glikoz Kullandığını Biliyoruz Uzmanlar Açıklıyor Glikozun Vücuda 160 Farklı Zararları Bulunmakta Bunu Önleyin Önce.Yazık Bu İnsanlara Hemde Çok Yazık...

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.