TED Koleji Elazığ'a ivme kazandıracak

Elazığ’da yapımı devam eden TED Koleji, 2016‑2017 Eğitim yılında hizmete başlayacak. 1 Şubat’ta öğrenci kayıtlarına başlayacak olan TED Elazığ Koleji’nde eğitim kadrosu oluşturma çalışmaları devam ediyor.

TED Koleji Elazığ a ivme kazandıracak
Eğitim

Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarından biri olan TED Koleji, Elazığ’da 50 Bin dönüm alan üzerinde eğitim kompleksi kuruyor. Elazığlı işadamı Ali Şekerdağ’ın girişimleriyle Elazığ’a gelen TED Koleji, kentin eğitim seviyesini üst noktalara taşıyacak.

TED Elazığ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, günışığı’na yaptığı açıklamada, TED Koleji’nin Dünya’da ve Türkiye’de kabul gören önemli bir eğitim kurumu olduğunu vurguladı.

TED Koleji’ni Elazığ’a kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirten Ali Şekerdağ, “TED Koleji’ni tartışmaya ve markasını konuşmaya gerek yok. Türkiye’de ve dünyada kabul gören, gerçekten önemli bir eğitim kurumudur. Yoğun çalışmalardan sonra TED Koleji ile anlaşma imzaladık. İnşallah 2016-2017 eğitim öğretim yılında okulumuzu faaliyete açacağız. TED Koleji’nin Elazığ’a ne kadar büyük bir ivme kazandırdığını hep beraber göreceğiz. Okulumuz gerçekten Elazığ’ın eğitimine çok büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

864 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ OLACAK

TED Koleji Eğitim Kampusunu Haziran ayında bitirmeyi planladıklarını belirten Ali Şekerdağ; “Çok büyük bir eğitim kompleksi kuruyoruz. Haziran ayında bütün kompleksi bitireceğiz. Eğitim kompleksimizde ana okulu, yönetim binası, konferans salonu, yüzme havuzu, amfi tiyatro, botanik bahçe, buz pisti ve spor salonlarımız olacak.  Çok güzel bir eğitim kompleksi olacak. 50 dönüme yakın bir arazimiz var. Bu araziyi tamamen eğitim kompleksi olarak kullanacağız. Bizim oklumuz 36 derslikten oluşuyor. 4 Dersliğimiz anaokulu olacak. Her sınıfımız 24 öğrenci kapasiteli. Toplam öğrenci kapasitemiz 864 olacak. Yalnız burada Lise kısmı yok. Lise kısmı 2 yıl sonra olacak. Biz bu dönem 7. sınıfa kadar öğrenci alıyoruz. 8. Sınıfta öğrenci almayacağız. Çünkü bu TED’in bir genel politikası. Yeni yapılan bütün okullarda böyle bir politika izliyorlar. TED Koleji Liseye geçen öğrencileri kendi bünyesindeki öğrencilerden alıyor. Dışarıdan liseye öğrenci almıyorlar. Lise bölümünü iki yıl sonra tamamlayacağız. Lise bölümü 12 derslik olacak. Lise bölümü de olunca 1000’in üzerinde örencimiz olacak.” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİ KAYITLARI 1 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

TED Koleji’ne öğrenci kayıtlarının 1 Şubat’ta başlayacağını belirten Ali Şekerdağ, şu ifadelere yer verdi: “Öğrenci  kayıtlarımıza 1 Şubat’tan itibaren başlayacağız. Belediye binası önünde bir irtibat bürosu kuruyoruz. Bu ay sonu itibariyle faaliyete geçireceğiz. İrtibat büromuzda personel ve kurucu müdürümüz görev alacak. Gelen velilerimize gerekli bilgiler verilecek. Mevcut eğitim kompleksinin maketi de olacak. Velilerimiz Eğitim kompleksini maket üzerinden inceleme fırsatı bulacaklar. Marka olmak kolay değil. Markanın getirdiği büyük sorumluluklar var. Biz bunları yerine getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah velilerimiz ve öğrencilerimiz geldikleri zaman bu farkı görecekler.”

“TED ÜNİVERSİTESİ’Nİ KURACAĞIZ”

İlerleyen süreçte TED’in üniversitesini de Elazığ’da kurmayı düşündüklerini belirten Ali Şekerdağ, “ TED’in üniversitesi de var. Üniversiteyi de inşallah Elazığ’a kurma düşüncemiz var. 4 fakülte ve 3 yüksek okuldan oluşan bir üniversite kurmayı planlıyoruz. Gidişat bu yöne doğru gidiyor. Umut ediyoruz ki Elazığ güzel bir eğitim kompleksine kavuşsun. Elazığ’daki eğitim sektörü bir rekabet içerisine girsin. Kentteki başarı oranını yükseltmek için herkes üzerine düşeni yapsın. Bunun için böyle bir yola girdik. İnşallah Elazığ için hayırlı olur.” dedi.

ÖĞRENTMEN BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

TED Elazığ Koleji için öğretmen başvurularının devam ettiğini belirten Ali Şekerdağ, “Öğretmen alımlarına başladık. TED Genel merkezi bu konuda çok farklı bir politika izliyor. Bütün eğitim kadrosunu kendileri kuruyorlar. Bize müracaat eden öğretmenlerimizi TED Genel merkezine yönlendiriyoruz. TED Genel merkezi öğretmenlerle bir görüşme yapıyor. Hangi branşta öğretmenlik yapıyorlarsa o branşa göre mülakata tabi tutuyorlar. Biz yönetim kadrosu olarak kesinlikle eğitim kadrosuna karışmıyoruz. Eğitim kadrosunu TED Genel merkezi oluşturacak. Mülakattan sonra öğretmeni çalıştırıp çalıştırmayacağına karar veriyorlar. U noktada Elazığ’da birçok öğretmen başvuru yaptı. Öğretmen başvuruları devam etmektedir. Ama diğer personel kısmını biz kuracağız. Servis, personeli, güvenlik, muhasebe ve diğer alanlardaki personel kısmını biz oluşturacağız. Okulumuz Elazığ’da istihdama önemli bir katkı sağlayacaktır. Yaklaşık 200’e yakın bir istihdamımız olacak.” dedi.

“TED KOLEJİ ELAZIĞ’A İVME KAZANDIRACAK”

TED Kolejinin Elazığ’a büyük bir ivme kazandıracağını vurgulayan Şekerdağ, şöyle konuştu: “Çünkü Elazığ son yıllarda bütün göstergelerde aşağıya doğru giden bir şehir görüntüsü verdi. Gerek ticarette, gerek sanayide, gerek işsizlikte son yıllarda ivme aşağı doğru hareketi başladı. Bu durum eğitimde de var. Elazığ bildiğiniz gibi eğitim sıralamasında 12. Sırada iken bugün 60. Sıralara gerilemiş durumda. Biz bu duruma üzülüyoruz. Eğitimde geriye gidiş bir şehir için çok kısıntılı bir durum. Büyüyen ülkemizde şehirler buna ayak uydurup 2023 vizyonuna her konuda kendilerini hazırlarken bizim geriye gitmemiz kabullenemez bir durum. Dünya konjöktörüne ayak uydurabilme, onlarla yarışabilme, her konuda kendini ifade edebilme noktasında çocuklarımızın çok iyi bir eğitim alması gerektiğini düşünüyorum. Elazığ’ın eğitim konusunda şapkasını önüne alıp düşünmesi lazım. Eğitimi nasıl daha iyi safhalara taşınması noktasında kendisini sorgulaması lazım. Şunu içtenlikle söylüyorum; TED koleji faaliyete geçtiği zaman, bu markanın Elazığ’a getirdiği değeri göreceğiz. Burada çocuklarımız okurken, mezun olan çocuklarımızın nereleri kazandıklarını Elazığ halkı görecek. Gerçekten Elazığ TED Kolejinin Elazığ’a ne kadar büyük bir ivme kazandırdığını hep beraber göreceğiz. İnşallah Elazığ için hayırlı olur. Gelecek için hayırlı olur. Mal mülk Allah’ındır. Elazığ’a mal olan en güzel şeyleri buraya getirmek için kendimizi görev adamı olarak görüyoruz.”

 

 

 

 

 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.