‘Toplu taşıma araçlarını kullanın’

Elazığ Ticari Taksiciler Derneği Başkanı Deniz Günhan, Elazığ’da trafik tescile kayıtlı 121 Bin araç bulunduğunu ve bu sayının her geçen gün attığını söyledi.

Toplu taşıma araçlarını kullanın
Elazığ Güncel

Elazığ Ticari Taksiciler Derneği Başkanı Deniz Günhan, “Vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını kullanmalarını öneriyoruz. Çünkü vatandaşlarımız enerji, zaman ve ekonomik tasarruf sağlayacaklardır. Toplu taşıma araçlarını vatandaşlarımızın kullanması ilimizdeki trafik problemini azda olsa azaltacaktır.” dedi.

Elazığ Ticari Taksiciler Derneği Başkanı Deniz Günhan, Elazığ’da trafik tescile kayıtlı ortalama 121 Bin araç bulunduğunu ve bu sayının her geçen gün attığını söyledi.
Araç sayısı artarken Elazığ’da trafik kazalarındaki artışın küçümsenmeyecek kadar yüksek olduğuna dikkat çeken Deniz Günhan, “Ramazan ayı olması münasebeti ile de uykusuz, açlıktan dolayı kan şekerinin düşmesi veya sürücülerimizin dikkatsiz araç kullanması kazaları tetiklemektedir. Vatandaşlarımızdan daha dikkatli araç kullanmalarını, kurallara uymalarını, sevgi ve hoşgörü içerisinde trafiği paylaşmayı istiyoruz.” dedi.
Türkiye’de milyonlarca insanın ulaşımını ve özellikle işe, okula giderken toplu taşıma araçlarını kullandığını anlatan Deniz Günhan, “Vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını kullanmalarını öneriyoruz. Çünkü vatandaşlarımız enerji, zaman ve ekonomik tasarruf sağlayacaklardır. İlimizde faaliyet gösteren taksi esnaflarımız son model klimalı araçları ile ucuz, rahat ve hızlı ulaşım imkanı vatandaşlarımıza sağlayacaklardır. Toplu taşıma araçlarını vatandaşlarımızın kullanması ilimizdeki trafik problemini azda olsa azaltacaktır.” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.