TSYD 55 Yaşı’nda

İl Başkanı Coşkun Kamaç yaptığı yazılı açıklamada Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin 55. Yıldönümünü kutlayarak, vefat edenlere Allah’tan Rahmet diledi

TSYD 55 Yaşında
Spor

TSYD’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle Elazığ temsilcisi Coşkun Kamaç yayınladığı mesajda Türkiye’nin en önemli ve güçlü basın-medya meslek grubu olan TSYD’nin 55. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak, Elazığ’da görev yapan spor medyası için daha iyi şartların oluşması adına gayret göstermeye devam edeceğini söyledi
Kısa adı TSYD olan Türkiye Spor Yazarları Derneği, 55. Kuruluş yıldönümünü kutluyor.
14 Nisan 1963 tarihinde kurulan ve muhabir, yazar, foto muhabiri ve kameramanları aynı çatı altında toplayan TSYD’nin, Türkiye çapında 1655 üyesi, 10 şubesi ve 65 il temsilciliği bulunuyor.
TSYD Elazığ temsilcisi Coşkun Kamaç da yazılı bir mesaj yayınlayarak TSYD’nin kuruluşunun 55. Yıldönümünü kutladı.
 

“DAHA İYİSİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”
Kamaç yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Ülkemizin en önemli ve güçlü meslek grubu olan TSYD, isminin önüne Türkiye ibaresini alan ender dernekler arasındadır. TSYD aynı zamanda ülkemizdeki sportif müsabakalarda akreditasyonu yapan kuruluştur. Bu nedenle sorumluluğunu aldığı basın tribününde görev yapan arkadaşlarımızın daha iyi şartlarda hizmet edebilmeleri adına gayret göstermeye devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren de ilimizde görev yapan spor medyasına mensup arkadaşlarımızın daha iyi fiziki şartlarda görev yapmaları için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. İnşallah yeni stadyumumuzun yapılıp hizmete girmesiyle basın tribününde çok daha iyi şartlarda hizmet sunacağımızı belirtmek isterim.
Bu duygularla TSYD’nin kuruluşunun 55. Yıldönümünü kutluyor, vefat edenlere Allah’tan Rahmet diliyorum”.
Öte yandan TSYD Genel merkezi, 14 Nisan Cumartesi günü Levent Camii’nde öğlen namazının ardından ebediyete intikal etmiş kurucular, eski başkanlar ve üyeler için Kur’an-ı Kerim ve Mevlidi şerif okutturdu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.