Tunceli'de 15 engelli temsili askerlik yaptı

Tunceli'de 15 engelli 1 günlük temsili askerlik yaptı.

Tunceli  39de 15 engelli temsili askerlik yaptı
Tunceli
Tunceli’de 15 engelli 1 günlük temsili askerlik yaptı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında İl Jandarma Komutanlığı tarafından Bayraktepe’de 15 engelli için temsili askerlik töreni düzenlendi. 1 günlük temsili askerliğe katılan engelliler, üniformalarını giymelerinin ardından komutanlar tarafından çeşitli eğitim aldı. Daha sonra engelli askerler için yemin töreni düzenlendi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, engelli askerler tarafından Cumhuriyet ve Bayrak şiiri okundu. Ardından 15 engelliye törene katılan protokol üyeleri tarafından terhis belgeleri verildi.

Daha sonra mayın ve uyuşturucu bulma konusunda eğitim verilen köpeklerin gösterisi izlenerek, silah sergisi gezildi.

Törene, Vali Yardımcıları Akın Zor, Selçuk Yosunkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Jandarma Bölge Komutan Yardımcısı Albay Fevzi Kızmaz, 4. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Feridun Bircan, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, kurum amirleri ve aileler katıldı.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.