Türkiye'de güzel şeyler yaşanacak

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, 16 Nisan'da Halk Oylaması'na sunulacak olan Anayasa Değişikliği'nin yerli ve milli olduğunu belirterek "Anayasa değişikliğini hazırlarken tek adresimiz aziz milletimiz oldu. 16 Nisan’da milletimiz kendi anayasasını onaylayacak ve Türkiye’nin önündeki engeller kalkmış olacak dedi.

Türkiye de güzel şeyler yaşanacak
Siyaset

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, 16 Nisan'da Halk Oylaması'na sunulacak olan Anayasa Değişikliği'nin yerli ve milli olduğunu belirterek "Anayasa değişikliğini hazırlarken tek adresimiz aziz milletimiz oldu. 16 Nisan’da milletimiz kendi anayasasını onaylayacak ve Türkiye’nin önündeki engeller kalkmış olacak” dedi.

Halk Oylaması çalışmalarını sürdüren AK Parti İl Teşkilatı yöneticileri, bu kapsamda, ilçe, belde ve köylerde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatmaya devam ediyor.

İl Başkanı Ramazan Gürgöze çalışmalarla ilgili yaptığı değerlendirmede, sürecin çok iyi gittiğini ve 16 Nisan’da milletin anayasasının EVET oylarıyla kabul edileceğini söyledi.

Son dönemlerde yaşanan gelişmelerle ilgili de açıklamalarda bulunan Gürgöze şöyle konuştu: “Bildiğiniz gibi teşkilatlar olarak saha çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Şu ana kadar gezdiğimiz yerlerde halkımızın yoğun ilgisi ve teveccühüyle karşılaşıyoruz. Ziyaretlerimizde Anayasa’nın değişen maddeleriyle ilgili gazete ve el broşürleri de dağıtıyoruz. Burada amacımız vatandaşlarımızın bilinçli bir şekilde sandığa gitmesi. Neyi onayladığını bilmesi. Elazığ’da referandumdan çok yüksek oranda EVET oyu çıkacağından endişemiz yok. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ ziyaretinde bahsettiği gibi Elazığ 16 Nisan’da Türkiye genelinde rekor düzeyde EVET oyuyla Türkiye’de adından söz ettirecektir. Sadece Elazığ’da değil Türkiye genelinde de referandumdan yüksek oranda EVET oyu çıkacağını düşünüyorum. Milletimiz kararını vermiştir ve Türkiye’nin daha da büyümesinin önündeki engellerin kalkması için sandıkta kararını EVET’ten yana kullanacaktır. Tabi Türkiye’nin büyümesini hazmedemeyenler özellikle de Batılı ülkeler, 16 Nisan yaklaştıkça haddini aşmaya başladı ve bakanlarımıza yaptırım uygulama girişimlerini daha da arttırdı. Biz bakanlarımıza yapılan bu tür davranışları kesinlikle kabul etmiyor, Batılı ülkelerin yöneticilerini kınıyoruz. AK Parti, iktidara geldiği 2002 yılından itibaren demokrasi alanında çok önemli değişikliklere imza attı. Türkiye'nin demokrasi yolculuğunda yaptığı bu önemli değişikliğe Avrupa ülkelerinin karşı çıkması dostluğa ve diplomasiye uygun değil. Avrupa ülkeleri ne kadar engel çıkarırsa çıkarsın, memleket sevdalısı gurbetteki kardeşlerimiz sandıkta en güzel cevabı verecektir. Bundan hiçbir endişemiz yok"

Halk Oylaması çalışmalarına başladıkları günden itibaren esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılaştıklarını ifade eden Gürgöze, "Bilindiği gibi çalışmalarımıza aralıksız bir şekilde devam ediyoruz. Merkezde, ilçelerimizde ve beldelerimizde tüm teşkilatlarımız parti disiplinine uygun bir şekilde çalışma yapıyor. Çalışmalarımız kapsamında vatandaşlarımızın bizlere gösterdiği ilgi ve teveccüh, yeni Türkiye inşasında bizlere güç veriyor ve bizleri heyecanlandırıyor. 16 Nisan'dan sonra ülkemizde çok güzel şeyler yaşanacak. Yaptığımız hizmetler 16 Nisan'dan sonra artarak devam edecek. Ben, bizlere yoğun sevgi gösterisinde bulunan halkımıza buradan bir kez daha teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.