U-15 Futbol Şampiyonası Elazığ’da başladı 

2017 – 2018 Futbol Sezonu U – 15 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Müsabakalarının bir ayağı da ilimizde gerçekleştiriliyor…

U-15 Futbol Şampiyonası Elazığda başladı
Spor

U – 15 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Müsabakaları Elazığ Grubu Maçları start aldı…
Önceki gün teknik toplantısı yapılan ve 20 Mayıs’a kadar sürecek olan TFF 2017-2018 U-15 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Müsabakaları Elazığ‘da oynanacak olup ilimize iştirak edecek iller Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Tunceli, Malatya ve Muş temsilcileri.
Elazığ ASKF’de gerçekleştirilen teknik toplantıya TFF İl Temsilcisi Mustafa Gür, Federasyon Genel Başkanvekili İbrahim Yalınız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına Servet Dursun, TFFHGD Başkanı Atakan Aksu, İl Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Fulin, Futbol Saha Komiserleri Dernek Başkanı M. Sami Türkmen ve Kulüp temsilcileri katıldı.
Toplantı sonunda müsabakaların Gençlik Merkezi Sentetik Çim Saha’da oynanacağı açıklandı.
ELAZIĞ GRUBU’NDA 6 TAKIM!
 6 takımın yer alacağı ve 4 gün sürecek olan Elazığ Grup Maçları’nda şu takımlar mücadele edecek; Diyarbakır DSİ, Ş.UrfaKaraköprüBld, Mardin Kızıltepe Belediyespor., Tunceli Cengiz Palazaspor, Malatya Kale G.Birliği ve Muş İdman Yurduspor… 
ÖNEMLİ NOTLAR:
3 takımlı grupta 1. gün müsabakasının berabere bitmesi halinde aşağıdaki fikstür aynen uygulanır. 1. gün müsabakası berabere bitmez ise, ikinci gün müsabakayı birinci müsabakanın mağlubu ile (Bay) kalan takım oynar. Üçüncü müsabaka 1. müsabakanın galibi ile (Bay) takım arasında oynanır. 3 takımlı gruplarda 3. gün müsabakalarının sonunda, 2 veya 3 takımın puanlarının eşitliği halinde Türkiye Şampiyonası Statüsünün "Grup Müsabakalarında Puanları Eşit Olan Takımların Derecelerinin Belirlenmesi" maddesi uygulanır.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.