Vali Kaldırım, gecesini köyde geçirdi 

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, gitti bir köyde konuk olduğu evde iftar yapıp, 67 yaşında okuma yazma öğrenen Fethiye Toptaş'ı da ziyaret etti. 

Vali Kaldırım  gecesini köyde geçirdi
Elazığ Güncel

Vali Çetin Oktay Kaldırım ve eşi Berihan Kaldırım, Ramazan ayının yedinci iftarında İçme Köyü'nde Sarptaş ailesine konuk oldu.
Vali Kaldırım İçme Köyü'nde 83 yaşında ki Yusuf Sarptaş ve ailesinin konuğu oldu. 
İçme Köyü'nde Köy Muhtarı Vedat Mutlu ve köy sakinleri tarafından karşılanan Vali Kaldırım, Sarptaş ailesi ile iftar açtı. 
Kaldırım iftar yemeğinden sonra köy halkı ile bir süre sohbet etti.
Vali Kaldırım, namazdan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuma-Yazma Seferberliği kapsamında dereceye giren 67 yaşındaki Fethiye Toptaş'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Fethiye Toptaş, "Sayın valimiz bugün evimize kadar gelerek bizi çok mutlu ettiler. Ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. Bizlerin bu yaşta eğitimine önem vererek kalem tutmamızı, okuma yazma öğrenmemizi sağlayan Cumhurbaşkanımızın kıymetli eşleri Emine Erdoğan hanımefendiye Elazığ'dan selamlarımızı gönderiyoruz. Yakında Emine Erdoğan'a kendi el yazım ile mektup yazacağım" dedi. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.