Vatandaş tatlısını evde hazırlıyor

Elazığ Kapalı Çarşı’da satış yapan kadayıf ustaları meşhur tel kadayıfına gösterilen ilgiden memnun.

Vatandaş tatlısını evde hazırlıyor
Özel Haber

Elazığ Kapalı Çarşı’da satış yapan kadayıf ustaları meşhur tel kadayıfına gösterilen ilgiden memnun.
Ceviz ve Antep fıstığına gelen zammın ardından, tatlıcılardaki fiyatlardan memnun olmayan vatandaşlar kendi tatlılarını yapmaya yöneldiler.Cevizli kadayıfın 35 TL, fıstıklı kadayıfın 45 TL olduğu kentte vatandaş kadayıf tatlısını evde hazırlamaya başladı.
Fıstıklı, cevizli, kaymaklı ve peynirli olarak hazırlanan Elazığ’ın geleneksel lezzeti hazır kadayıf tatlısına ilgi azaldı. Son yapılan zamların ardından ev yapımı tatlılara yönelen vatandaşlar, yoğun olarak Kapalı Çarşı’da satılan tel kadayıfa yöneldi.
Ramazan Ayı itibari ile satışlarda artış yaşandığına dikkat çeken tel kadayıf satıcıları, “Bu artış özellikle Ramazan’ın son günlerinde daha da artacak. Çünkü ceviz ve fıstığa sürekli zam geliyor. Vatandaş nasıl tatlı yetiştirecek misafirlerine. Doğal olarak herkes kendi tatlısını evde yapıyor. Bizim satışlar iyi. Son zamanlarda artış var. Bu tabi Ramazan ayından kaynaklanıyor. Ama sadece buna bağlamıyoruz. Çünkü hazır tatlı fiyatları da yüksek. Vatandaş ne yapacak? Tabiî ki kendi tatlısını kendi hazırlayacak” dediler.
Kapalı Çarşı’da Ramazan alışverişini gerçekleştiren vatandaşlar ise, “Her şey çok pahalı. Ne almak istesek önce durup bir düşünüyoruz. Tatlılar pahalı. Biz baklava almak istedik. Fiyatlar yüksek. Biz de kadayıfımızı kendimiz yaparız dedik ve tel kadayıfı almaya geldi. Bayramda da fiyatlar böyle olursa yine kendi tatlımızı yapacağız.” ifadelerini kullandılar.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.