Vedat Gür: 'Hak sahipleri mağdur'

Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Vedat Gür, Zafran Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 385 konutta hak sahiplerinin mağdur olduğunu söyledi.

Vedat Gür   Hak sahipleri mağdur
Elazığ Güncel

Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Vedat Gür, Zafran Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 385 konutla ilgili açıklamada bulundu.
Vedat Gür yapımı tamamlanmasına rağmen belediye ile müteahhit arasında yaşanan sorun nedeniyle 385 konutun sahiplerine teslim edilmediğine dikkat çekti.
Konut sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililere seslenen Gür, “Geçen yıl Zafran mevkiinde 385 konut çektiğimizi belirtelim. Sahipleri paralarını peşinatlarını yatırmış. Çevre düzenlemesi bitmiş olduğu halde bu 385 konut halen daha sahiplerine teslim edilmemiştir. 385 konut sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesi hakkında sayın devlet yetkililerimizden ve TOKİ yetkililerinden, ilimiz milletvekillerinden yardım bekliyoruz. Bu konunun çözülmesi anlamında. Her gün telefonlarımızı arayarak ‘bu evlerimiz neden teslim edilmiyor?’ diye seslenişte bulunuyorlar. Müteahhitti arıyoruz diyor ‘belediye izin vermiyor.’ Belediyeyi arıyoruz belediye de diyor ki ‘müteahhittin bize su borcu var.’ Müteahhit diyor ‘hayır efendim bizim su borcumuz yok.’ TOKİ’yi arıyorlar orada tamamen belediye ile müteahhit arasında bir problem. Bu problem müteahhit ile TOKİ arasındaysa bu ihaleyi yapan TOKİ yetkilileri TOKİ’de başbakanlığa bağlı ise her şey bittiği halde neden mağdur ediliyoruz diye sesleniyorlar ” dedi. 
Meryem dağında TOKİ’lerde de boş kalan dairelere müracaatların başladığını belirten Gür şöyle devam etti: “5 ay önce Meryem dağında çektiğimiz bir TOKİ kuramız vardı. Orada kalan 7 tane 2+1 kaldı. Sadece özürlü raporu olmak şartı ile %40 üzeri raporu olanlar müracaat edebilirler. 12 Temmuz – 28 Eylül arasında Elazığ’da halk bankasının her hangi bir şubesinde belirli bir miktar oraya yatırmak şartı ile o kuraya katılabilirler. 3+1’lerde ise 8 adet zemin kat 7 adet 1. Kat, 7 adet 2. Kat, 4 adet 3. Kat ve 4 adette 4. Kat olmak üzere toplam 30 dairenin boş olduğunu ve bunlar içinde 18 Temmuz – 28 Aralık tarihte halk bankasının her hangi bir şubesine uğrayarak gerekli tutarı yatırdıktan sonra kura çekimi gerçekleştirecektir”

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • Ekrem Kara | 13 Temmuz 2018 09:49

    Bu mağduriyet şükür birinin aklına geldi..Yazıktır,günahtır..Evler bittiği halde anlaşılan kaprisler yüzünden gariban vatandaş mağdur ediliyor..Dışarda kira veren var, işini, okulunu taşıcak var..Biran önce konu halledilmeli fakir fukaraya eziyet edilmemelidir.Saygılar..

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.