Yağışlar etkisini sürdürecek

Geçtiğimiz haftadan itibaren Elazığ'da etkisini gösteren yağışlar devam edecek.

Yağışlar etkisini sürdürecek
Elazığ Güncel

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü geçtiğimiz haftadan itibaren Elazığ'da etkisini gösteren yağışların devam edeceğini bildirerek uyarıda bulundu. 
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Tahmin ve Uyarı merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Bölge genelinde havanın çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklenirken, Bingöl çevresinin de ise yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması tahmin edilmektedir.Rüzgarların ise yağış öncesi ve anında saatte 20 ile 40 kilometre hızla esmesi beklenmektedir"denildi. 
Uyarıda da bulunan merkezin açıklamasında,"Gök gürültülü sağanak yağışla birlikte olması muhtemel bölgesel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar değişimi, yıldırım düşmesi gibi durumlara karşı tedbirli olunmalıdır.Bingöl ve çevresinde öğleden sonra etkili olması beklenen sağanak yağışlar sebebiyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması önerilmektedir"ifadelerine yer verdi. 
Öteyandan yağışların önümüzdeki Pazartesi gününe belirli aralıklarla devam edeceğinin tahmin edildiği bildirildi. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.