Yamaç Paraşütü ve Bisiklet Yarışı Festivali yapıldı

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde düzenlenen festivalde yamaç paraşütü ve bisiklet yarışları renkli görüntüler oluşturdu.

Yamaç Paraşütü ve Bisiklet Yarışı Festivali yapıldı
İlçe Haberleri

 Elazığ'ın Sivrice ilçesinde düzenlenen festivalde yamaç paraşütü ve bisiklet yarışları renkli görüntüler oluşturdu.
Genç Elazığlılar Derneği (GELDER) tarafından organize edilen 4'üncü geleneksel Uluslararası Yamaç Paraşütü ve Bisiklet Yarışı Festivali'ne Türkiye genelinde 54 bisiklet yarışçısı ve 14 paraşütçünün katılımıyla gerçekleşti. Bisiklet yarışçıları 12 kilometrelik Hazar gölü manzaralı parkurunda pedal çevirerek yarıştı. Bisiklet yarışmacılarında erkeklerde birinci Bayram Eroğlu, ikinci İsmail Mutlu, üçüncüsü ise Gökhan Uzun oldu. Daha sonra Türkiye’nin çeşitli illerinden şenliğe katılan 14 paraşüt pilotu 2 bin 300 rakımlı Hazar Baba Dağı’nın zirvesinde atlayarak uçuş gerçekleştirdi.
Diyarbakır'dan katıldığını belirten Ahmet Karataşlı, "Festivalde yamaç paraşütüyle ilk uçuşumu gerçekleştirdim. Hava gayet güzel. Festival için yapılan hazırlıklarda çok güzel olmuş" dedi.
Festivali başarılı bulduğunu aktaran Ramazan Özçelik, "Sivrice ilçesine ilk kez geldiğim ve çok güzel bir yer. Biz yamaç paraşütü pilotları böyle manzaralı yerleri keşfetmek istiyoruz" diye kaydetti.
Festivale Ankara'dan katılan Buket Aygın ise Paraşütle ilk uçuşu olduğundan heyecanlı olduğunu söyledi.
GELDER Başkanı Fuad Ülger ise, 4'üncü geleneksel Uluslararası Yamaç Paraşütü ve Bisiklet Yarışı Festivali ile Sivrice'nin adını tüm dünyaya duyuracaklarını vurguladı.
Festivalde dalış turizmi ve engebeli arazide bisiklet yarışlarının olacağını dile getiren Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak ise "Bizler yerel yönetimler olarak sadece alt yapı ve üst yapı ile değil sağlıklı yaşam için vatandaşlarımızın yanındayız" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.