Yanılmaz: 'Elazığspor sahipsiz değil'

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Elazığspor ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yanılmaz  Elazığspor sahipsiz değil
Spor

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Elazığspor ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Elazığsporun sahipsiz olmadığını, kulübün kapanacağı yönünde yapılan yorumların asılsız olduğunu belirten Başkan Yanılmaz, Elazığsporun bir çınar olduğunu ve kısa bir süre sonra gerçekleşecek kongre ile kulüp başkanlığına İşadamı İrfan Yumakgil’in aday olduğunu söyledi.
Belediye Başkanlık makamında bir araya gelen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile İşadamı İrfan Yumakgil’e taraftar gruplarının liderleri de eşlik etti. 
“Elazığspor için dün elimizi taşın altına koyduk, bugün de gerekli hassasiyeti göstereceğiz” diyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz açıklamasında şunları belirtti: “Elazığsporumuzun çok değerli sevdalıları, Elazığspor ile ilgili son günlerde meydana gelen gelişmeler taraftarlarımızın belki kalplerinde meydana gelen üzüntüleri hepimiz anlıyoruz ve idrak ediyoruz. Tabi Elazığspor bugünlere kolay gelmedi. Özellikle son dört yıllık süreç içerisinde Elazığspor da olan gelişmeleri bütün hemşerilerimiz çok yakından takip ediyorlar ve görüyorlar. Özellikle son iki yıllık süreçte yapılan çalışmalar, hizmetler, faaliyetler Elâzığsporumuzu bugünlere getirdi. Bugünden sonra da bütün Elazığspor sevdalıları bilmelidir ki bu takım sahipsiz kalmaz. Bütün hemşerilerimiz, işadamlarımız, milletvekillerimiz, valimiz, belediye olarak biz hep birlikte elbette Elazığspor'un daha iyi noktalara gelmesi için mücadele ediyoruz ve mücadele etmeye de devam edeceğiz. Gönlümüz, arzumuz ve hedefimiz Elazığspor'un Süper Lig'de mücadele etmesidir. Ancak futbolu bilenler, spor yöneticiliği yapmış olanlar, teknik heyet bilirler ki bunun için öncelikle çok iyi bir altyapıya ihtiyaç var. Aynı zamanda birliğe, beraberliğe ihtiyaç var. İnanıyorum ki Elazığspor ile ilgili şehrimizin bütün fertleri ile birlikte tek bir yumruk olacağız. Elazığspor'un geleceği ile ilgili emin adımlarla geleceğe yürüyeceğiz. Bu mahiyette bugün yapmış olduğumuz görüşme ile inşallah Elazığspor'un çok yakından tanıdığı, kulübün bildiği, Elâzığ’ın tanıdığı ve geçmişte de bu görevlerde bulunmuş tecrübeli çok değerli kardeşimiz İrfan Yumakgil Elâzığspor Kulüp Başkanlığı’na adaylığını koyacak ona göre ekibini oluşturacak. Bizler de hep birlikte desteğimizi vereceğiz, yardımcı olacağız ve hep birlikte Elazığspor'u çok daha iyi durumlara getireceğiz. Ben şimdiden çok değerli kardeşim İrfan Yumakgil’e başarılar diliyorum. İnşallah kongre delegelerimiz gereken teveccühü gösterirler, İrfan Yumakgil listesine oylarını verirler ve göreve geldikten sonra da bütün varıyla yokuyla hepimizin de desteğiyle Elâzığspor adına güzel hizmetler yapılır. Şimdiden Elâzığspor camiasına, sevdalılarına, şehrimize ve Elâzığ içindeki, dışındaki kalbi gönlü Elazığspor'da atan bütün hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.”

 “ELİMİZİ DEĞİL GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ”
Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Elazığspor Kulübü Başkan Adayı İrfan Yumakgil ise açıklamasında şunları söyledi: “Elazığspor'u içinde bulunduğu durumdan bir an önce çıkarıp önümüze bakmamız için bir Elazığlı olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız.  Bu saatten sonra varımızla yoğumuzla çalışacağımıza başkanımızın yanında sözünü veriyorum. Altyapıda çok iyi organize olup Türkiye'deki örnek kulüp olmak için bugünden sonra Elazığlılar olarak inşallah çalışacağız. Buradan Elazığlılara bir istirhamım var. Bizimle çalışmak isteyecek gönüllü iş adamları ve taraftarları Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz ve Valimizi arayarak gönüllü olarak çalışmak istediklerini ifade edebilirler. Bu gönüllü çalışmalardan daha da zevk alacağımızı düşünüyorum. Şimdiden memleketimize hayırlı olsun. İnşallah birkaç aday daha çıkar güzel bir yarış ile birbirimizi kırmadan memleketimize hizmet etmek için bir şeyler yapmaya çalışırız.”

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 6

 • MUSTAFA YILDIRIM | 20 Temmuz 2018 08:38

  İYİKİ VARSIN SAYIN BAŞKANIM SENDE OLMASAN ELAZIĞSPORDA SAHİPSİZ ELAZIĞIMDA SAHİPSİZ İNŞALLAH BU DÖNEMDE SAYIN VEKİLİMİZ TOLGA AĞARDAN BEKLENTİLERİMİZ BÜYÜK

 • Mete | 19 Temmuz 2018 15:41

  Elazığsporun bu kara tablosunun tek sebebi Selçuk ÖZTÜRK denen adamdır. Elazğsporu batırıp giden bu adamdan hesap sorulsun ve kamuoyuna bu adamın yaptığı pislikler bir bir açıklansın. Açıklansın ki bu adamın insan yüzüne çıkacak yüzü olmasın.

 • Hikmet | 19 Temmuz 2018 11:54

  Lig başliyor. Elazığ sporun daha bir başkani yok. Yaziklar olsun

 • cemil | 19 Temmuz 2018 11:45

  Sayın belediye başkanımıza sonsuz teşekkürler. Mücahit başkanımız hariç Seçim çalışmalarında Elazığsporlu yöneticilere vaatlerde bulunan sahtekar siyasiler nerede şimdi. Elazığsporun sahibi benim diyen sahtekarlar nerede şimdi. Elazığsporun elektriğini açtım diye yalan söyleyen sahtekar milletvekilleri nerede şimdi. Elazığspor kapansın diyen Elazığspor düşmanı milletvekili nerede şimdi. Eyyyy Elazığ kamuoyu iyi tanıyın bu sahtekarları ve bir daha bu sahtekar siyasilere oy vermeyin. Seçimden seçime vaatlerde bulunup atıp tutanlar, Ankaraya kapak atınca sesi soluğu çıkmayan ve bir tek söz söylemeyen sahtekarlar nerede şimdi. Bu sahtekarlar ne zaman piyasaya çıkar biliyormusunuz, Elazığspor şampiyonluğa oynarsa stada gelip forma giyer bu sahtekarlar, işte o zaman bu sahtekarların yüzüne tükürmeyen Elazığlı ben Elazığlıyım demesin.

 • MEHMET | 19 Temmuz 2018 09:36

  ELAZIĞSPOR SAHİPSİZ DEĞİLSE ŞİMDİYE KADAR NERDEYDİNİZ BAKTINIZ Kİ ESKİ EVRAKLAR KARIŞTIRILACAK ONDAN SONRA YİNE ELAZIĞSPOR SAHİPLENDİ DEĞİL Mİ?

 • Cemil | 19 Temmuz 2018 09:14

  Siyasiler Elazığspordan elini ayağını çekmedikçe biz böyle sürünmeye devam edeceğiz.

 • Ana Sayfa
 • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.