Demedi Demeyin


Merhaba Sevgili Günışığı gazetesi okurları,
Bu hafta sizlerle Fethi Sekin Mesire alanının biz üniversite ahalisi üzerinde yarattığı sıkıntılardan bahsetmek istiyorum. Bir üniversite personeli olarak Mühendislik ve Rektörlük kampüsü arasındaki bağlantı yolunu sıkça kullanmam icap ediyor. Bildiğiniz gibi ağaçlarla çevrili bu yol tam da seyirlik manzaraya sahiptir. Gel gelelim ki, havaların ısınması ve piknik döneminin başlamasıyla birlikte o yolu kullanmak tek kelimeyle işkenceye dönüşüyor. Her ne kadar Mesire alanının Çayda Çıra Mahallesine çıkan yol üzerindeki kısımları otopark olsa da, güzel memleketimin güzel insanları arabalarını kampüs bağlantı yolumuzun üzerine park etmeyi tercih ediyor, hem de sağlı sollu. Bu konudan mustarip bir vatandaş olarak sıkıntıya sebebiyet verenlere bir çift sözüm var.
Aa be güzel hemşerilerim! Yol yeterince geniş olsa dükkân sizin, amma velakin o daracık yolda siz öyle sağlı sollu park edince biz geçemiyoruz. Hele hele karşımıza Belediye otobüsü gibi büyük bir araç çıkınca o park ettiğiniz arabalarınıza çarpmamak için ne terler döküyoruz bir bilseniz. Yetmezmiş gibi, arka arkaya park etmiş iki aracın arasından birden bire çıkan hanımlarınıza veya çocuklarınıza da bilahare dikkat etmek zorundayız. Şimdi, başta siz sevgili piknik ahalisi olmak üzere, Mesire yerinin işletmesinden sorumlu tüm Belediye yetkililerine veyolu kullandırma konusunda söz sahibi ise Üniversite yetkililerine küçük bir ricam olacak. Bir an önce bu soruna bir çözüm bulun. Park yeri az ise çoğaltın. Yol boyu sağlı sollu park edilmez levhaları koyun. Fahiş bedellerle sınırlı süreli park ücreti alın… Ne bileyim işte yapın bir şeyler, ama en kısa zamanda yapın. Aksi halde o yol üzerinde oluşacak kaza veya kazalar kaçınılmaz olacaktır. 
Şikâyetimizi meşhur Yaşar Usta tiradıyla sonlandıralım da, Ramazan nüktemiz olsun…
DOKUNMAYIN yolumuza, 
DOKUNMAYIN kampüsler arasında geçiş yapabilme özgürlüğümüze. 
DOKUNMAYIN “üniversite hocaları akl-i selimdir” kimliğimize.
Eğer bu şekilde park etmeye devam edilirse, 
Eğer yetkililer bir önlem almazsa, 
BEEEN!
Değil birinin arabasına zarar vermek, daha hayatında bir karıncayı bile incitmemiş olan BEEEN!
Nevin Hoca!
Yakarım gemileri, binerim arabama, hurdaya çıkmasını göze ala ala, önce sağ şeritten tüm park eden arabaları çize çize sürterek giderim. Sonra dönüş alır sol şerittekileri çizerim aynı şekilde. Arabalarınızı çizdikten sonra da elime bir megafon alıp “Belediye ve Üniversite yetkilileri arabaları çizdirtiyor ey ahali” diye anons ederim. Sonra gidin yiyin birbirinizi. Sıkıysa bir daha park edilsin o yolda.
Demedi demeyin... Hadi kalın Sağlıcakla, Saygıyla ve de Sevgiyle! 
 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Kas

Sizin hiç anneniz öldü mü?

30Ağs

Okumayı Sevdirmek

02Ağs
30May

Mezuniyetin Ardından

20May

Demedi Demeyin

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.