Pazartesi Güçlü Türkiye'ye Uyanmak


Milletimizin 16 Nisan referandumuyla karar verdiği yeni sisteme, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine, 25 Haziran Pazartesi günü merhaba diyeceğiz.
Parlamenter sistemin arızalarından ülkemiz çok çekti. Ya uzun süren koalisyon pazarlıkları ve iktidardaki anlaşmazlıkları sebebiyle sıkıntılar yaşadık veya başbakanla cumhurbaşkanı anlaşmazlıklarına, çift başlılığa sahne oldu ülkemiz. 
Halkın ne yapacağı belli olmaz, yine demokrat parti gibi bir partiyi başa getirir diye 1961 Anayasası'na konulan kuruluşlar ve vesayet odakları ise, halkın seçtiği iktidarlara muktedir olma hakkı tanımadılar. Bu vesayetçi kuruluşların baskısıyla halka vaat ettiklerini yapamayan, bu nedenle halkın gözünden düşen çok hükümetler gördük.
İşte Pazartesi gününden itibaren tüm bu olumsuzlukları tarihe gömecek yeni sisteme hoş geldin diyeceğiz.
Yeni sistem, hem hızlı karar alma ve hem de hızlı uygulamayı içeriyor. Elbette bu da dünyayı tanıyan, güçlü, cesur, kararlı ve Mecliste çoğunluğu bulunan bir cumhurbaşkanına bağlıdır.
Hal böyle olunca, 24 Haziran Pazar günü tercihimiz de buna göre olmalıdır. İmam Şafii'nin, düşman okunu takip edin sizi doğruya götürür dediği gibi, emperyalist ülkelerin neden Sayın Erdoğan'ı istemediklerini anlamalıyız. Çünkü tarihte emperyalistlerin bizim lehimize düşündükleri vaki değildir. Hep kuyumuzu kazmışlardır. Koca Osmanlı Devleti'ni yıkanlar bunlar değil miydi? 
Tüm bunları dikkate alarak, güçlü sisteme güçlü liderle başlamak ve güçlü Türkiye'yi daha güçlü hale getirmek gerekmez mi? Çünkü emperyalistlerin arenasına dönüşmüş bölgemizde, güçsüz ve kabuğuna çekilmiş bir Türkiye'nin zarar görmemesi mümkün değildir. 
Unutmayalım! Eğer Türkiye güçlü olmasaydı, güvenliğim sınırlarımın çok ötesinde başlar deyip milli silahlarıyla Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı hareketlerini yapmasaydı, Amerika Münbiç'te Türkiye'ye boyun eğer miydi? F-35'i kongreye rağmen verir miydi?
Oyumuzla Türkiye'nin şaha kalkması da, eli kolu bağlı kalması da mümkündür. Ama milletimiz sağduyu ve feraset sahibidir. Pazartesi aydınlıklı ve güçlü Türkiye'ye uyanacağımıza, dümendeki liderimizle yola devam edeceğimize inancım tamdır. Allah yar ve yardımcımız olsun.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Eyl
21Tem

Hemen Anlaşılmalıydı

06Tem

Gidiş nereye?

30Haz

Sonuçların Değerlendirilmesi

23Haz
  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.