Kongreye saatler kala


Futbola verilen önemin her geçen gün artması, futbolun bir endüstri haline dönüşmesi, gelişen ve değişen futbol anlayışı, futbol yönetiminin önemini arttırmıştır. Bu nedenlerden dolayı, futbol yöneticiliği için kendi alanında uzmanlaşmış, kendine özgü çeşitli görev ve sorumlulukları alan ve bunları gerçekleştirecek bilgi ve beceri sahip olmalıdır.
***
  Günümüzde artık futbol yöneticiliği bir meslek olarak kabul edilmekte ve bugünkü futbol potansiyeline rağmen futbolun, amatörce sadece hevesle ya da sevgiyle yönetilemeyeceği de bilinmektedir. Bu anlamda profesyonel futbol yöneticilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Profesyonel aday adayı başkan veya yönetici  yoksa en azından; futboldan gelmiş, futbolu bilen, O atmosferi teneffüs etmiş, futbol yöneticiliği tecrübesi olmuş güvenilir kişilerin olması gerekir. 
 ***
 Bu bilgiler ışığında 26.05.2018 tarihinde yapılacak olan  Elazığspor olağan kongre öncesi bazı başkan aday adaylarının listelerini kulübe teslim ettikleri belirtilmektedir. Bir de henüz listesini vermediği ama Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit YANILMAZ’ın kendisiyle görüşme yaptığını bildiğim ŞemşettinAPAYDIN’ın ismi ön plana çıkmış durumda…
 ***
 Bordo-beyazlı ekibe gönül vermiş ve bu takımı yakından takip eden Elazığspor sevdalıları çok iyi biliyor ki; geçmişte kim Elazığspor’dan ne kazandı, Elazığspor’a ne kattı? Ve gelecekte kim Elazığspor’dan ne alır ne verir? Bunları küçük bu Anadolu şehri çok iyi biliyor ve bilir…
 ***
 Kongreye sayılı saatler kaldı. Kanımca: Şemşettin APAYDIN bu işi yapabilecek bilgi ve yeterliliğe sahip; sporculuk geçmişi, Elazığspor ve ElazizBelediyespor’da yapmış olduğu yöneticilik tecrübesi önemli etkenler… Yine çalışkan ve işi bilen bir ekip ile en azından Elazığspor’a doğru ve akılcı hedefler koyabilirse çok fazla başı ağrımadan bu işi götürür.  
 ***
 Elbette bu takım Elazığ’ın Elazığ halkınındır. Hadi al, Sayın APAYDIN ne halin varsa gör denilemez. Elazığspor’un maddi gerçekleri ölçüsünde olması gerektiği kadarıyla, hem mevcut yönetim hem de Sayın Mücahit YANILMAZ ile bazı şartlar konusunda mutabık olması gerektiğini düşünüyorum.
 ***
 Umarım kalan 1-2 gün içinde Elazığspor adına pozitif kararlar alınır da bu elli yıllık çınar kurumaz. Çok badireler atlatıldı. “Okyanusu geçtik derede boğulmayız inşallah”
Selam ve saygılarım ile…

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14Ara

KONUŞAN ÇOK...

12Kas

Oh be! Helal olsun size...

23Ekm

Bir tık öne geçer

10Ekm
19Eyl

-3 ile kalsa iyi!

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.