Ben kimseye söz vermedim!


Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, göreve geldiği günden itibaren 4,5 yıllık çalışmalarını düzenlediği basın toplantısı ile Elazığ kamuoyuna anlattı. İki saate aşkın süren basın toplantısında belki de görev süresince en çok eleştiriye maruz kaldığı Elazığspor meselesine değinmedi. Tabi toplumun büyük bir kısmının takip ettiği Elazığspor ile ilgili konuşmayınca haliyle de bizlere soru sorma görevi düştü. Benden erken davranan Fırat kardeşimiz gereken açıklamayı yapınca bende “sizin bir projenizde Elazığspor’du. Bu proje iki belediye başkan yardımcısının ihracı ile sonuçlandı, durum ise ortada. Yarım kalan bu projenizi devam ettirecek misiniz”, diye bir soru yönelttim sayın başkana. 
Başkan Mücahit Yanılmaz, Elazığspor yönetimine kim gelir ise biz yanındayız, dedi. Geçmişte her türlü riskleri göz önüne alarak takıma destek olduk. Elazığspor denince sadece akla Elazığ Belediyesinin gelmesi yanlış dedi. Elazığspor galip geldiğinde sosyal medyadan tebrik yayınlayan herkesin takıma sahip çıkması gerek. Başkan Yanılmaz, 25 kişi kulüp yönetimine seçiliyor gelen yönetimlerde takıma bir kahvaltı versinler, “ben hiç kimseye maddi destek sözü vermedim”, bu sözü vermiş olsa idim ne pahasına olur ise olsun sözümü tutardım, dedi. Başkanı bu sözleri üstüne salonda bulunanlar güçlü bir şekilde alkışladılar. 
Başkan Yanılmaz, her adımı bizden beklemesinler. Yönetime kim gelirse gelsin, bizimle görüşmek istiyor, gelsin görüşsünler. Üretecekleri projelere ben destek olurum, kime gidilecek ise giderim dedi. 
Maalesef durum bu. 
4,5 yıllık icraatlarını delilleri ve görüntüleri ile anlatan başkan, net bir cümle ile ben hiç kimseye destek sözü vermedim dedi. Fakat bu güne kadar yönetime gelen başkanlar hep destek sözü verildiğini söylemişlerdi. Şimdi ayıklayın pirincin taşını!...
Elazığspor, son Altınordu mağlubiyeti ve kulübe gelen borçlar ile iyice çıkmaza girdi. Yönetim boşluğu oluşması ve ufukta da güçlü bir yönetimin görünmeyişi Elazığspor severleri hayli endişelendiriyor. 
Hep söylüyorum, kulübün içerisinde bulunduğu maddi sıkıntılardan dolayı, Elazığ Belediyesi lokomotif görevi üstlenip taraftarlarında her konuda maddi ve manevi destek olmaları lazım. Yoksa biz bu cenazeyi kaldıramayacağız…
3 Aralık 2018 tarihinde Elazığspor’un olağan genel kurulu gerçekleşecek. Kamuoyunda bazı isimler dolaşıyor yönetim için. Fakat bu isimlerin tek başlarına bu işin altından kalkacaklarına inanmıyorum. Güç birliği yapar gerçekten belediye desteğini alırlar ise belki sıkıntılar önemli ölçüde atlatılır. Bu sezonu atlatır isek önümüzdeki sezon bu kadar sıkıntı yaşamayız..
Kongreye kadar İrfan Yumakgil yönetimi bazı çalışmalar yapıyor. Fakat sahayı etkileyecek çalışmalar henüz oluşmadı. Köşe yazımı kaleme aldığım dakikalarda sosyal medyaya hoca değişikliği ile ilgili haberler düştü. Aslında benim dün akşam itibarı ile haberim vardı hocanın gönderileceği ve yerine hemşerimiz Ulvi Güveneroğlu’nun getirileceğine ilişkin. Hatta sportif direktörlüğe de Mehmet Ekşi’nin getirileceği söylendi. 
Orhan Hoca bu kadar olumsuzluğa rağmen buralara kadar getirdi takımı. Kendisine Elazığ’lıların dahi yaklaşamadığı böyle bir ortamda sabır ile yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Ben de belki kan değişikliği iyi gelebilir düşüncesinde olanlardanım. 
İnşallah da öyle olur. 
Dua edelim dostlar, dua..

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Kas

Bir de yönetim olsa!

05Kas

Ben kimseye söz vermedim!

24Ekm

Zafer İnananlarındır!

15Ekm

Haftanın panoraması

08Ekm

Düşenin Dostu Olmuyor!

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.