Düşenin Dostu Olmuyor!


Elazığspor son yılların en kötü sezonunu geçiriyor. Sezona maddi açıdan oldukça kötü başlayan ve transfer yapamayan bordo beyazlılar, mevcut kadro ile de ligde bir türlü istedikleri sonucu alamıyorlar. Geride bıraktığımız 8 hafta da sadece 1 beraberlik, 1 de galibiyet alan Elazığspor, 6 haftayı da puansız geçerek, küme düşme hattına iyice yerleşti. Ümit bağladığımız son karşılaşmayı da kötü bir hakem yönetimi ile farklı bir şekilde kaybetti. Kenarda yalnız kalmış bir yönetim, sahada bölük pürçük bir takım, tribünlerde 3-5 tane taraftar olunca, “düşenin dostu olmaz” misali federasyon ve hakemlerde haliyle sahipsiz memleketin sahipsiz takımına vurur elbet! Sizde isyandan öteye gidemezsiniz?
Denizli mağlubiyetinin ardından tüm ümitlerimizi Gazişehir maçına bağlamıştık. Karşılaşmaya Ahmet Aras yerine Lamina Diarra ile başlayan Orhan Hoca, Diarra’nın kırmızı kart ile henüz 30.cu dakikada oyun dışı kalmasına “eyvah ben ne yaptım” diye iç geçirmiştir sanırım. Sudan bahaneler ile aylardır Elazığspor’u oyalayan bir futbolcuyu geldiği haftasında ilk 11’e atarsanız sonucuna da katlanırsınız. Diarra ilk maçında ne olursa olsun arkadaşlarını sahada yalnız bırakmamalıydı. Ahmet ile başlayıp Diarra ile bitirmek en doğrusuydu!
Karşılaşmanın hakemi sadece Diarra pozisyonun da değil tüm kararları ile Elazığspor’u adeta doğradı. Elazığspor lehine verilmeyen bir penaltı pozisyonundan sonra uydurma bir serbest atış ile takımın 1-0 mağlup duruma düşmesinden tutunda Elmar Bianerson’un atılmasına kadar sayısız kararında hatalıydı İstanbul bölgesi hakemi Çağdaş Altay. Bu hakemin yaptıklarını sahipsiz olduğumuzu bildiğimiz için şehri yönetenlere havale etmiyorum. Durumu bizzat yerlerin ve göklerin hâkimi olan yüce Allah’a havale ediyorum.  Az sayıda da olsa bu şehirde bu takımı “karşılıksız” seven bir taraftar topluluğu var. Rabbim bizlerin hakkını sebep olanlarda koymasın inşallah.
Şimdi hiç kimse “cambaza bak” diyerek, hedef şaşırtmasın! Bu takımı bu hale getirenler belli! Dönüp dönüp bir kez daha onları yazmayacağım. İnanın bu sonucun en masumu da mevcut yönetim. Yönetimin tek hatası, kendilerine söz verenlerin sözünde durmadıkları an çekip gitmemeleri! O gün onlar gitmiş olsalardı bizde Karabük gibi erken havlu atacak ve bu kadar kendimizi üzmeyecektik! 
Sezon başlamadan önce kulübün yapısını bilmeden sosyal medyadan atıp tutanlar vardı. Bugün hepsi kayıplar! Ben o gün “Elazığspor bu sezon sahaya çıkar ise büyük bir başarı olur” dedim. Kimse bana inanmadı! İşte sonuç ortada? Kimse Elazığspor’a son 10 yıllık geçmişinden dolayı, özellikle siyasete karıştırıldığı ve kötü yönetildiği için maddi yardım yapmıyor. Bırakın maddi yardımı kendi menfaatleri doğrultusunda reklam dahi vermiyor. Birkaç Elazığ sevdalısı fabrika ve işletme dışında…
Bu takım bugün buralara geldiyse, halen içimizde çok az da olsa kurtulma ümidi var ise, bu duruma sebep iki kişi var. Hacı Murat Yümlü ve İrfan Yumakgil.
Şimdi, varsa paralı bir yönetim Allah aşkına bugün ortaya çıksınlar ve takımı alarak biran önce devre arası gelmeden bir takım çalışmalara başlasınlar. Böyle bir yönetim oluşur ise zaten mevcut yönetim onların önlerini açacaktır. Fakat böyle bir yönetim yok ise de gelip yönetime destek olunmalıdır. Elazığspor’un içerisinde bulunduğu durumu tek başına ne yönetim, ne de bir kurum kurtaramaz! Biran önce her yönü ile güçlü olmamız lazım.
Aksi halde yukarıda belirttiğim gibi düşenin dostu olmaz ve daha çok vuran olur size..
Tavsiyem o ki biran önce cami olup, hep birlikte sağlıklı bazı kararların alınması.
Bazen gözünüzün önündeki hatayı göremezsiniz. Bunu dışarıdan takip edenler daha çabuk görür ve farkına varırlar.  Sadece futbol da değil, tabiatın doğasında durum aynıdır, tüm yaşamımızda da bu böyledir.
O nedenledir ki Elazığspor yönetimini beklemeden tüm paydaşların bir an önce bir araya gelerek, devre arasına kadar bir plan yapıp, bu süreci an az kayıp ile atlatmaktır. Takımın bu bunalımdan kurtulması için fedakârlıklar yapılması şart. Dedik ya siz düşer iseniz tekme vuran çok olur. Dün hakemler, yarın federasyon..
Bu işler Yeni Kapıda toplu fotoğraf çekme ile olmaz beyler.. Yeni kapı ruhunu bilmek ve yaşamak ile olur!
Allah sizde feraset vere…

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Ara

TARİH SİZLERİ AF ETMEYECEK!..

10Ara

Sahipsiz Elazığspor!

04Ara

Yazık Oldu Elazığspor'a

27Kas

Çıldırtan Elazığspor!

12Kas

Bir de yönetim olsa!

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.