Elazığspor ve Yeni Yönetim


Elazığsporda olağan mali kongre ve olağan üstü seçimli kongre gerçekleşti. Yaklaşık 2 yıl görev yapan Sedat Karataş ve arkadaşları görevi bırakarak yeni bir yönetim görevi devir aldı. Bu kongrede Elazığspor tarihinde bir ilk yaşandı. Salonda 3 başkan adayı vardı, bir aday da kongre öncesi yaşanan gelişmelerden dolayı listesini yapmamış ve salona da gelmemişti. Eski yönetimden bazı kişilerin belediye ile birlikte bir liste çalışmasını öğrenmiştik fakat başkan adayı bizim için de salonda sürpriz oldu. Mehmet Parlakyıldız ismini bende kongre salonunda öğrendim. 
Yönetimin oluşup oluşmayacağı yada nasıl oluşacağı merak konusu olduğu gibi bir merak konusu da kulübün borcunun ne kadar çıkacağı idi. Selçuk Öztürk döneminden alınan borç ile kalan borç arasında ne kadar fark oluşmuştu hayli merak konusuydu? Kulüp 2. Başkanı Karahan Çelik, mali bilançoyu çıktı ayrıntılı bir şekilde anlattı. Üyelerin sorularını da yanıtladıktan sonra, kulübün mevcut borcunu yaklaşık olarak 35 milyon olarak açıkladı. Bu borç 3 aşağı, 5 yukarı değişe bilir her zamanda böyle olmuştur. Allah için söyleyeyim ben daha büyük bir rakam bekliyordum. Kimileri için bu rakam büyük ola bilir, kimileri için de normal ola bilir. Bu durum, tamamen yönetim meziyeti ile alakalı…
Kuruluşunun 51. yılını geride bırakan Elazığspor, yaşamının büyük bölümünde maddi açıdan hep Elazığ Belediyesine ihtiyaç duymuş. Ve bu günde durum aynı vaziyette. Yine Elazığ Belediyesi destekli bir yönetim göreve geldi. Ayıp mı? Elbetteki değil! Yukarıdaki mali tablo da bu ihtiyacın devam ettiğinin göstergesi. Selçuk Öztürk yönetiminden devir alınan yüklü borcun 35 milyonlara çekilmesi, takımın iki yılda ligde kalması ve büyük tehditlerden önemli ölçüde uzaklaşması elbette ki belediye desteğinden kaynaklanmaktadır. Selçuk Öztürk’den sonra belediye takıma destek olmamış olsa idi, bugün 3. Lige merhaba söylemiştik. 
Şimdi, eski yönetime hizmetlerinden ötürü teşekkürlerimizi sunup, yeni yönetime de destek olma zamanı.
Yeni başkan Mehmet Parlakyıldız ve yönetim kurulu arkadaşlarının elbetteki işleri hayli zor! Fakat işleri kolaylaştırmak da kendilerinin elinde. Yönetim içerisinde bir önceki yönetimde yer almış ve yine geçmiş yönetimlerde görev yapmış isimler var. Yapacakları tek iş, iyi bir sportif direktör ile iyi bir idari menajer göreve getirip, onlardan iş istemek olmalı. Yönetimde mali işleri takip etmeli. 
Takımlar için yeni sezon hazırlık dönemi çoktan başladı. Biz, biran önce hazırlıklara başlamaz isek, inanın Elazığspor’un sonu kötü olacak ve tüm bu çaba boşa harcanmış olacak. 
Şimdiden yönetime bir hafta, iki ay gibi ömür biçenler var. Tüm bu söylemlerden uzaklaşıp yönetimin, dolayısı ile de takımın yanında olmak lazım…
Yeni başkan Mehmet Parlakyıldız ve yönetimde görev alan arkadaşlara başarılar diler, yeni yönetimin Elazığ’ımıza ve Elazığspor’umuza hayırlara vesile olmasını temenni ederim.. 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Ara

Sahipsiz Elazığspor!

04Ara

Yazık Oldu Elazığspor'a

27Kas

Çıldırtan Elazığspor!

12Kas

Bir de yönetim olsa!

05Kas

Ben kimseye söz vermedim!

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.