Örnek Olsun Bize!


Oruçlu iken köşe yazmak hayli zor geliyor bana. Çay ve ya sigara içmeden yazı mı yazılır? Neyse idare edeceğiz artık. Rabbim bizleri ramazan sonunda bayrama kavuşturduğu gibi inşallah da bu sıkıntılı günlerin sonunda Elazığspor’u da hayırlı bir yönetime kavuşturur.
Elazığspor’unda mücadele ettiği Spor Toto 1. Lig’den Süper Lige yükselen son takım Büyükşehir Belediye Erzurumspor oldu. Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor finalde eşleşince, ülke futbolu adına çok sevindim. Zira ülkenin doğusundan ne kadar Süper Ligde takım çok olur ise ülkenin futbolu bir o kadar daha gelişir. Doğuda üst düzey takımların çokluğu demek, bir o kadarda altyapı demek, tesis demek, dolayısı ile futbolcu yetişmesi demek! Ayrıca komşu şehirlerarasında da tatlı bir rekabet demek. Hangi takım daha iyi oynar ise o kazansın dediğim maçta, Büyükşehir Belediye Erzurumspor kazanarak Süper Lig’e yükselen 3. takım oldu.  Her halde sezon başında henüz 1. Lige yeni merhaba diyen bir takımın şampiyon olacağını hiç kimse aklına getirmemişti?
Erzurum’luları bu başarıdan ötürü tebrik ederken, bizim bu yükselişten çıkartacağımız hisse çok önemli. Sezon başında Elazığspor Yönetimi basın mensuplarını bordo beyazlıların Erzurum kampına davet etmişlerdi. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanının olaya ciddi baktığını ve şehirde valisiyle milletvekilleri ile bir birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını gözlemledik. Profesyonelliğin gereği olan, takımı yıllarca profesyonel futbol oynamış Sportif Direktör Zafer Demir’e teslim ettiklerini gördük. Önceki gün maçı izlediğimizde de gördük ki Eski Sağlık Bakanı Erzurum Milletvekili Recep Akdağ ve Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala dahi tribündelerdi. Adamlar o kadar inanmıştılar ki bu inanç sahaya da yansımıştı. Gaziantep’in kadrosu daha iyi olmasına rağmen Erzurum’un inanmışlığı skora damga vurdu ve bu inanmışlık ile penaltılarda 2 farklı geriye düşmelerine rağmen, kaleci kalesinde devleşerek, 4 kurtarış yapıp bir tarih yazdı.
Özetle, hep söylüyoruz bir kez daha söyleyelim, eğer ki bir şehirde birlik ve beraberlik sağlanmaz ise başarının gelmesi mucizelere bağlı olur.
Şimdi, eğer ki Elazığspor’un önümüzdeki sezon başarılı olup Süper Lige çıkmasını arzu ediyor isek, mutlaka birlik ve beraberlik içerisinde olmamız şart. Birlik ve beraberlik ise önümüzdeki Cumartesi gününe ertelenen kongreden başlar. Bu kongrede adayların yanı sıra bizi yönetenlerinde mutlaka salonda olması gerek….
Kongrenin ilk ayağı ertelendi, ikinci ayağına sayılı günler var, efendim şu çıktı bu çıktı, bu kim ki aday oluyor, bunun parası var mı vs. bir sürü boş laftan öteye henüz gidemedik. Şuana kadar ki başkan adaylarından sadece Necati beyi tanıyorum. Diğer genç arkadaşı tanımıyorum. Geçmiş yılarda da Elazığspor başkanlığı yapan Necati beyin iddiası, güçlü bir yönetim yapacağı fakat bu güçlü yönetimde kimler var henüz öğrenemedik. Bu nedenle kafalarda soru işareti oluşturuyor!  Diğer aday Burak Çiftçioğlu hakkında da25 yıldır Elazığspor’u takip eden bir gazeteci olarak bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum.
Şöyle bir durum da var bu arkadaşlar madem ki adaylar kulübün içerisinde bulunduğu maddi sıkıntı aşikar, neden şuana kadar somut bir adım atmadılar?..
Gecen hafta ki yazımda da belirmiştim bir kez daha belirteyim, ben mevcut yönetimin çok önemli takviyeler yaparak göreve devam etmesinden yanayım. Bu durumun bu ortamda Elazığspor’a daha hayırlı olacağına inanıyorum.
Yukarıda ismi geçenleri tenzih ediyorum, her kongre öncesinde mademki tabiri caiz ise boş beleş kişiler gelip aday oluyor, O kişiler buraya kadar gelip aday olma cesareti gösteriyorlar ise onları buraya kadar getirenlerde kabahat olsa gerek. Bizi yönetenler şimdiye kadar Elazığspor’danbirşeyleri alıp götürenlerden hesap sormadılar ki onlarda hadlerini bilip yerlerinde otursunlar…

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Ara

Sahipsiz Elazığspor!

04Ara

Yazık Oldu Elazığspor'a

27Kas

Çıldırtan Elazığspor!

12Kas

Bir de yönetim olsa!

05Kas

Ben kimseye söz vermedim!

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.