Sahipsiz Bingöl!


1990’lı yılların başıydı, Elazığspor Bingölspor ile aynı grupta mücadele ediyordu, Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig’de iken. O tarihlerde Elazığspor 3. Lig’deydi fakat o zamanki takım sevgisi ve maç heyecanı bir başka idi. Çünkü o zamanlar Elazığspor Elazığ halkınındı?  Bugünkü gibi kurum ya da kişiler tarafından ipotek altında değildi. Elazığ’da 7’den 70’e herkes maça gelir, Elazığspor’u cebinden bilet alarak destekler ve alınan o bilet paraları ile takım yaşamını sürdürürdü. 
O tarihlerde oynan Elazığspor- Bingölspor maçlarında skordan çok, insanların hafızasında en fazla kalan anı, Bingöl taraftarının yapmış olduğu “sahipsiz Bingöl” tezahüratları idi. Kendilerine özgü şiveleri ile yapılan “sahipsiz Bingöl” tezahüratı hepimizin hafızasında yer eder, bazen de yeri geldiğinde ya da sahipsizlik akla geldiğinde bizlerde arkadaş ortamında mırıldanırdık “sahipsiz Bingöl” diye.. Aradan yıllar geçti yıl 2018 oldu, geçtiğimiz hafta Balıkesirspor maçında Elazığspor taraftarı tıpkı 25-30 yıl önceki Bingölspor taraftarı gibi “sahipsiz Elazığ” diye dakikalarca tezahürat yaptı. 
30 yıl önce sahipsiz Bingöl, 30 yıl sonra sahipsiz Elazığ!
Geçtiğimiz hafta sonu küçük kızımın üniversite kayıtları için Bingöl’deydim. 
Bingöl Üniversitesinin bulunduğu bölgede kalacak yer baktık. Üniversitenin çevresinde yer alan ve Uydu Kent olarak adlandırılan bölgenin çok güzel geliştiğini gördüm. Sahipsiz Bingöl tezahüratlarının yapıldığı tarihten bu güne Bingöl Üniversitesinin, Bingöl’e büyük katkısına şahit olduk. Tabiatın yeşilliği çevrede ayrı bir güzellik oluştururken, Bingöl esnafının da ortamı iyi değerlendirerek özellikle üniversite öğrencilerine ve memur kesimine yönelik girişimleri oldukça isabetli olmuş. 
Tabi ki eski bakan Cevdet Yılmaz’ın katkı ve desteğini de atlamamak gerek. 
Bingöl’de henüz tanıştığım yaşı 40 üstünde olan bir esnaf ile birkaç kelam konuştuktan sonra “ya şu sizin Bingölspor ne alemde?” dedim. Tıpkı 30 yıl önceki gibi tek kelime ile özetledi; “sahipsiz takım ne olacak!” dedi. 
Sözün bittiği yer!...
Geride kalan 25-30 yılı da özellikle 2007 yılında Üniversite statüsü alan Bingöl Üniversitesi ve eski bakan beyin Bingöl’e olan katkısını, tek başına Elazığ’a sunan Elazığspor ile eş değer gördüm. 
Bugün Elazığ’da çok sayıda yıldızlı otellerin yapımında ve hava limanının yapımında lokomotif görevini üstlenen Elazığspor’u atlamak, bu takıma ihanet olur. 
Geldiğimiz nokta da ise Elazığspor’un içerisinde bulunduğu durum içler acısı!
Son kez bizi yönetenlere sesleniyorum. Elazığspor’a, Allah için sahip çıkın. 
Geçmişte bu takıma zarar verenler elbette olmuştur. Kimlerin ne kadar zarar verdiğini hepimiz çok iyi biliyor ve onların adalete hesap vermelerini bekliyoruz. Sizler yarına bakıp “sahipsiz Elazığ” tezahüratlarının Atatürk Stadyumunda yeniden haykırılmasını istemiyorsanız, elinizi taşın altına koyun. Ve şehrin geleceği için bu takımı mevcut bulunduğu Lig’de tutunması için maddi ve manevi desteklerinizi esirgemeyin! 
Yarın çok geç ola bilir?
Transfer tahtasını açamadınız, bari alacaklı olanların borçlarını ödemeye çalışıp, takımı puan silme cezalarından kurtarın!...

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Kas

Bir de yönetim olsa!

05Kas

Ben kimseye söz vermedim!

24Ekm

Zafer İnananlarındır!

15Ekm

Haftanın panoraması

08Ekm

Düşenin Dostu Olmuyor!

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.