Yeni başkan Mehmet Parlakyıldız oldu 

Başkan Adayı Burak Çiftçioğlu’nun adaylıktan çekildiği ve 2 listenin yarıştığı olaylı kongrede 116 delegenin oyunu alan Mehmet Parlakyıldız Elazığspor’un 52. Başkanı oldu…

Yeni başkan Mehmet Parlakyıldız oldu
Spor

Tetiş Yapı Elazığspor’da geçtiğimiz hafta yapılması gereken ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen olağan mali ve seçimli olağanüstü genel kurul, Cumartesi günüElazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Zaman Zaman gergin anların yaşandığı ve 2 listenin yarıştığı kongrede oy kullanan 148 delegeden 116’sının oyunu alan İş Adamı Mehmet ParlakyıldızElazığspor’un yeni başkanı oldu…
Bordo-Beyazlı Temsilcimizde Sedat Karataş Başkanlığı’ndaki Yönetim Kurulu’nun aldığı karar gereği 18 Mayıs’ta yapılması planlanan ancak tüzük gereği aranan salt çoğunluğun sağlanamaması sebebiyle ertelenen olağan mali ve seçimli olağanüstü genel kurul, 26 Mayıs Cumartesi günü saat 13.00’de Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. İki listeyle gidilen Olağanüstü Genel Kurulda Elazığspr Eski Başkanları’ndan Neccati Erdem ile İş Adamı Mehmet Parlakyıldız, Tetiş YapıElazığspor tarihindeki 52. Başkanı olmak için yarıştılar. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı için 120 Delege hazirun cetveline imza attı.
Açılış ve Toplantı Çoğunluğunun Tutanakla Tespiti’nin ardından, Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşumu yapıldı. Divan Başkanlığı’na Galip Belhan, KatipÜyeliklerine İbrahim Menengiç ile Doç. Dr. Mehmet Turan seçildi.
Toplam Borç 33 Milyon 300 Bin TL…
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yönetim Kurulu faaliyet raporu 2. Başkan ve Mali İşler Sorumlusu Karahan Çelik tarafından kamuoyuna açıklandı. Daha sonra Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu delegelerin oylarına sunuldu ve ibra edildi. 
24 Mayıs 2017 ve 18 Mayıs 2018 tarihleri arası gelir gider tablosu da 2. Başkan Çelik tarafından delegelere sunuldu ve Elazığspor’un toplam borcunun 36 Milyon 372 Bin 227,59 TL olduğu kamuoyuna duyuruldu. Çelik, Spor Toto ve TFF alacaklarının ardından borcun 33 Milyon 300 Bin TL gibi bir rakama ineceğini ifade etti.Bu süreçte söz alan delegeler eksik gördükleri tespitleri Elazığspor 2. Başkanı Karahan Çelik’e ilettiler. Gerçekleştirilen müzakereler neticesinde Elazığspor’un gelir gider tablosu da yönetim kurulunca ibra edildi.
Burak Çiftçioğlu salonu terketti…
Divan Başkanı Galip Belhan’ın çağrısının ardından Elazığspor Kulübü Başkanlığı için 3 isim, yönetim kurulu listelerini divana sundu. Burak Çiftçioğlu, Necati Erdem ve Mehmet Parlakyıldız başkanlık için yarışırken, yeni üyelerin delege olabilmeleri için oylama yapıldı. Yapılan oylama neticesinde Burak Çiftçioğlu’nun listesindeki isimler delegeler tarafından kabul görmezken, Necati Erdem’in istediği üyelikler kabul edildi. Çiftçioğlu ve destekçileri ile Elazığspor delegeleri arasında yaşanan gerginlik araya emniyet güçlerinin girmesiyle yatıştırıldı. Olayın akabinde Burak Çiftçioğlu destekçileri salonu terk etti.
Sandıktan “Parlakyıldız” çıktı…
Kapalı zarf usulüne göre yapılan oylamada 148 delege oy kullandı. 148 oyun 116’sını Mehmet Parlakyıldız, 31’ini Necati Erdem alırken, 1 oy geçersiz sayıldı. Bu oylamanın ardından 19 Mayıs 2018 – 31 Mayıs 2019 Dönemi tahmini Bütçe Tasarısı da Elazığspor delegelerince kabul gördü.
Necati Erdem: “Elazığspor’un her zaman yanında olacağım…”
Kazananın Elazığspor olduğunu ve seçilmediği için üzülmediğini söyleyen Necati Erdem, “Ben her zaman Elazığspor’un yanındayım. Divana tek sitemim bana kongre başlamadan söz hakkı verselerdi, projelerimi açıklayacaktım. Bu konuda bir kırgınlığım var. Elazığspor’un başarısı için her zaman dua edeceğiz” dedi.
Parlakyıldız: “Elazığspor’u hedefe taşımaya çalışacağız”
Kendisini Elazığspor Başkanlığı’na layık gören delegelere teşekkür ederek konuşmasına başlayan yeni başkan Mehmet Parlakyıldız, “Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın öncülüğünde, Sedat Karataş ve yönetiminin borcu 33 Milyon TL gibi bir rakama düşürmelerinden dolayı kendilerine müteşekkirim. Bundan sonraki bayrak yürüyüşümüzde yönetimimle birlikte hedefi daha ileriye taşıyıp, borcu mümkünse sıfırlayıp takımımızı hedefe taşımaya çalışacağız. Bu süreçte tabi ki sıkıntılarımız çok. Bütün Elazığ halkından dualarını eksik etmemelerini istiyorum. Allah yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.
Karataş: “Elazığspor’dan alacağım yoktur…”
İki yıllık süre zarfında büyük sıkıntılarla uğraştıklarını dile getiren Elazığspor eski başkanı Sedat Karataş, “Spor Toto 1. Lig’de hiçbir kulüp bu borçla lige tutunamadı. İlk göreve geldiğimizde bizzat Yıldırım Demirören tarafından bu bize söylendi. Bütün kanallarda Elazığspor ligin ilk düşen takımıdır yorumu yapılırken biz göreve geldik. Elimizden geldiğince destek çıkmaya çalıştık. Büyük destek olan, büyük köstek olanlar oldu. Tüm Elazığlılar’ın yönetime sahip çıkacaklarına inanıyorum. İnşallah artık problemlerle anılan bir takım olmaz Elazığspor. Kupalarla şampiyonluklarla anılır inşallah. Büyük Elazığspor taraftarına da teşekkür ederiz. Elazığspor’dan alacağım yoktur” diye konuştu.
POLAT İSTİFA ETTİ!
Parlakyıldız'ın yönetim kurulu listesinde olan iş adamı Ayhan Polat, listede olduğundan haberi olmadığını belirterek, istifa etti. Polat’ın yerine yedek listede yer alan bir ismin kadroya yazılacağı bildirildi.

YÖNETİM KURULU (ASİL)
Mehmet Parlakyıldız
Sedat Acar
Zeki Dağ
Ahmet Ballıca
Tolga Gecekuşu
Burhan Kaya
Muhammed Taş
Fatih Can
Ahmet Feti Yılmaz
Enver Yılmaz
Tamer Kurtoğlu
Kadir Nar
Bayram Özdemir
Ahmet Parlakyıldız
Tekin Bulut
Ahmet Dağoğlu
Cumali Yıldırım
Mehmet Hamedi
Ayhan Atlan
Yunus Evliyaoğlu
Şefik Su
Ayhan Polat
Enes Hardalaç
Cemal Gezer
Hüseyin Taşkan

YÖNETİM KURULU  (YEDEK)
Yüksel Üstündağ
Nurettin Parlakyıldız
Mustafa Baloğulları
Sedat Parlakyıldız
Muzaffer Demir
Kadir Yıldırım
Serhat Tutaş
Cengiz Yıldız
Bilal Parlakyıldız

DENETLEME KURULU (ASİL)
İbrahim Parlakyıldız
Hasan Üstündağ
Nizamettin Demirelli

DENETLEME KURULU (YEDEK)
Murat Bankur
Halil Taha Akalın
Onur Tekin

DİSİPLİN KURULU (ASİL)
Yavuz Yıldırım
Muzaffer İnceoğlu
Şemsettin Erdoğan


DİSİPLİN KURULU (YEDEK)
Hüseyin Özdemir
Muhammet Özdemir
Sinan Özdemir

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.