Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

2012-2103 eğitim öğrenim yılı 4+4+4 eğitim sistemi ile Elazığ’da da başladı. Buna göre kimi okul sadece ilkokul ya da ortaokul olarak eğitime başlarken kimi okullarsa hem ilk hem orta hem de imam-hatip ortaokulu olarak eğitim verecek.

Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Hayırlı Olsun
Eğitim
“Bir ülkenin kalkınmasının temel şartlarından birisi, nitelikli insan gücüdür”
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, yayınladığı mesajda 2012-2013 eğitim ve öğretim yılını kutlayarak, öğrenciler, öğretmenler ve milli eğitim camiasına başarılar diledi.
 Başkan Şekerdağ mesajında, “Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başlamış bulunuyoruz. Bir ülkenin kalkınmasının temel şartlarından birisi, nitelikli insan gücüdür. Bu nedenle geleceğimizin güvencesi olan öğrencilerimizi, ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle her platformda dile getirdiğimiz insana yatırımın en büyük yatırım olduğunun bir kez daha altını çiziyoruz. Bu düşüncelerle, yeni eğitim ve öğretim döneminde tüm öğrenci kardeşlerimize, öğretmenlerinize ve milli eğitim camiamıza başarılar diler, en derin saygılarımı sunarım” dedi.
 
 
 
“Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Hayırlı Olsun”
2012-2012 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu bir mesaj yayımladı. Eğitim camiasına çok uzun yıllar Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdürü ve Öğretmen olarak hizmet verdiğini belirten Başkan Selmanoğlu, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.
Başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, hükümette yer alan değerli bakanlar kurulu üyeleri ve milletvekillerinin destekleri ile Türkiye de birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında da yeniliklerin yaşandığı bir dönemin içerisinde bulunduklarını ifade eden Başkan Selmanoğlu, bundan dolayı son derece mutlu olduklarını belirtirken Elazığ Belediyesi olarak kendilerinin de bu alanda örnek çalışmalara imza atan bir kurum olduklarını kaydetti.
Şehre kazandırılan ana okulu ve okuma salonunun yanı sıra, belirli zamanlarda yapılan çeşitli kırtasiye yardımları, okullarının fiziki mekanlarının daha da güzelleşmesine katkı sunduklarını belirten Başkan Selmanoğlu, bunun yanı sıra birçok panel, söyleşi ve benzeri etkinlikleri de okullar ile birlikte gerçekleştirdiklerini hatırlattı.
Öğretmenliğin çok kutsal ve önemli bir görev olduğunu söyleyen Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, bu konuda yer alan hadislerin de bu mesleğin ne kadar önemli olduğunu açık bir şekilde gösterdiğini ifade ederek; “Yeni eğitim ve öğretim yılı içerisinde görev yapacak tüm öğretmenlere, öğrencilere ve onların değerli velilerine yürekten başarılar diliyorum.” dedi.
 
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.