Yerlikaya: ‘Yanılmaz, Elazığspor’u kendi geleceği için kurban ediyor’

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın ‘Ben kimseye destek sözü vermedim’ açıklamasına Elazığspor eski As Başkan Murat Yerlikaya’dan sert tepki geldi…

Yerlikaya Yanılmaz Elazığsporu kendi geleceği için kurban ediyor
Spor

İstifa eden Elazığspor Yönetim Kurulu’nda Asbaşkan olarak görev yapan Murat Yerlikaya, yazılı bir açıklama yaparak Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a cevap verdi. Açıklamasında sert ifadeler kullanan Yerlikaya, Yanılmaz’ın Elazığspor’un geleceğini kendi geleceğine kurban ettiğini ifade etti.
Elazığspor’da Adana Demirspor Maçı sonrasında istifa eden yönetim kurulunda Asbaşkan olarak görev yapan, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın önceki gün yaptığı açıklamalara cevap verdi.
“Mücahit Yanılmaz’ın açıklamaları tam bir komedi”
Elazığspor’u sahipsiz bırakmama adına yaptıkları çalışmaların kamuoyunun takdiri olduğunu kaydeden Yerlikaya, bu konuda her ne kadar başarısız adledilselerde yaşanan zor süreçte takımın sahaya çıkarılması, oyuncuların takımda tutulması ve kulüp lisans sorununun çözülmesininim başlı başına bir başarı olduğunu söyledi.
Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın Elazığspor’un düştüğü durumlardan kendini aklamak için yaptığı açıklamaların tam bir komedi olduğunu ifade eden Murat Yerlikaya, “Aklında başkanlık olmayan birini çağırıp naklen yayın eşliğinde ve taraftar temsilcileri önünde başkan adayı ilan eden birinin “Ben destek sözü vermedim” demesi  “Yalan söylerken bir ayağımı kaldırdım” diyen çocukların saflığı kadar komiktir” dedi.
Yerlikaya, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın kulübün yiyecek-içecek ihtiyacını kendisinin karşılayacağını söylediğini, ardından da teşekkür mesajı yayınlamalarını istediğini iddia ederken, kendilerinin de bu ihtiyaçları talep ettiklerinde  Yanılmaz’ın “Peyniri de siz alın” diyebilecek kadar işi basite indirgediğini ve Yanılmaz’ın haksızlığını, karşı tarafı itibarsızlaştırarak çözmeye çalıştığını belirtti.
Musrat Yerlikaya, açıklamasında Mücahit Yanılmaz’ın Elazığspor’un geleceğini kendi siyasi geleceğine kurban ettiğini ifade ederken, “Değerli Başkan’a Elazığspor’un çok Belediye Başkanı eskittiğini ve bunların bir kısmının iyilikle bir kısmının da kötülükleriyle anıldığını bildirir, “Ben istediğim zaman yardım ederim, istemediğimde de yardımı keser Elazığspor üzerinden istediklerimi zor durumda bırakırım” tavrından kurtulmasını temenni ederim”dedi.
Yerlikaya, açıklamasını “Son olarak; Elazığspor’a yardımcı olmak için yeniden imar revizsyonu yapılmasını mı ya da meclis üyelerinden başkan atanmasının mı beklediğini kamuoyuna açıklamalarını dilerim” sözleriyle tamamladı.

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 6

 • Mete | 08 Kasım 2018 11:49

  Elazığsporun sahibi benim diye nutuk atan sahtekarlara inanan ve başkanlığa getirilen sensin İrfan bey. Şimdi ağlayıp sızlanmana gerek yok. Bizler zaten o sahtekarlara inanmamıştık.

 • Elazığ | 08 Kasım 2018 10:59

  ceden rahmet

 • Murat | 08 Kasım 2018 10:06

  Sadece Belediye başkanı değil seçim zamanı Elazığsporun sahibi benim diyen siyasi sahtekarı da unutmuş değiliz. Sadece seçim zamanı Elazığsporu kullanıp daha sonra fare deliğine girip Elazığspor hakkında tek kelam etmeyen Metin Bulut denen arkadaşı da unutmuş değiliz. Ama biz Akepenin böyle olduğunu biliyoruz da Akepeye oy verenlerin bunları tanımasını bekliyoruz.

 • El_aziz | 08 Kasım 2018 08:35

  Kimse merak etmesin 31 Mart yerel seçimleri yaklaşıyor. Elazığspor sevdalıları yine sokaklara çıkar, Elazığspor atkı satışları patlama yapar. Bizler yine verilen sözlere inanır. Alkışlar ve bizi yönetecekleri seçeriz. Seneye de Elazığsporu -12 puan cezası ile 2.Lig Kırmızı Grupta izleriz.

 • El_aziz | 08 Kasım 2018 08:32

  Başkan, yönetici, milletvekili, taraftar grupları olarak hepiniz aynı değirmene su taşıyorsunuz. Sizler bu kulubü bu hale getirdiniz. Eğer o kim ki (Eski ve yeni kulüp başkanları, Eski ve yeni belediye başkanları,yöneticiler,menajerler) Elazığspor üzerinden rant elde edip, kulubü babasının çiftliği gibi kullanmış, her türlü pisliğe bulaştırmış, verdiği sözleri tutmamış, Elazığspor üzerinden siyasi emellerine kavuşmuş her kim var ise ben bir taraftar olarak hakkımı helal etmiyorum. Allah'a havale ediyorum.inşallah en kısa zamanda adli makamlar önünde bulamasalar bile, Yüce Rabbimin hesap gününde hak ettikleri cezaları bulacaklarından hiç bir şüphem yok. Şunu unutmasınlar ki onların bir hesabı varsa elbetteki Yüce Allah'ın da bir hesabı vardır.

 • ercan | 07 Kasım 2018 22:57

  kısaca olay bu işte

 • Ana Sayfa
 • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.