Yolspor Diyarbakır Grubu’nda 

Elazığ Şampiyonu Turuncu-Siyahlı Ekip Yolspor’un da mücadele edeceği U-19 Ligi Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Maçları başlıyor…

Yolspor Diyarbakır Grubunda
Spor

2017- 2018 sezonu U19 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları 75 ilden 138 takımın katılımı ile başlıyor. Müsabakalar 6'şar takımlı 21 grupta 03 - 06 Mayıs 2018 tarihlerinde, 4'er takımlı 3 grupta ise 04 - 06 Mayıs 2018 tarihlerinde olmak üzere toplam 24 grup merkezinde oynanacak. İstanbul,Tekirdağ, Çanakkale, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Bursa, Düzce, Balıkesir(Ayvalık), Manisa, Muğla(Köyceğiz), Burdur, Mersin, Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Van, Artvin, Giresun, Ordu, Tokat, Aksaray, Kastamonu grup merkezlerinde oynanacak 1.kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olacak 24 takımın katılımıyla 4 grup merkezinde 2.kademe müsabakaları oynanacak.
2.kademe müsabakaları sonunda gruplarında birinci olan 4 takım, final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.
U-19 Ligi’nde il şampiyonu olan Elazığ Yolspor, 1. Kademe müsabakalarına Diyarbakır’da çıkacak. 3-6 Mayıs tarihleri arasında oynanacak olan Diyarbakır Grup maçlarında şu takımlar mücadele edecek; Şanlıurfa 11 Nisanspor, Şanlıurfa Hilvan Bld., Van Dsispor, Elazığ Yolspor, Batman Tüpraşspor, 1969 Merdinspor
*Elazığ Grubu’nda 4 Takım…
U19 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakalarının bir ayağı da ilimizde gerçekleştirilecek. 4-6 Mayıs tarihleri arası düzenlenecek olan müsabakalara Malatya AdafıKartalspor, Diyarbakır Dsispor, Bingöl Bld. Yaşamspor ve Muş Muratspor katılacak. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.