Yönetim devam edecek mi?

Kongre sürecine giren Tetiş Yapı Elazığspor’da Kulüp Başkanı Sedat Karataş, oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Yönetim devam edecek mi
Spor

Tetiş Yapı Elazığspor Başkanı Sedat Karataş, Mayıs ayında yapılacak olan Olağan Mali Genel Kurul ile birlikte Olağanüstü Genel Kurul da yapacaklarını belirterek, yeni bir yönetime ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Mayıs Ayı içerisinde hem mali hem de olağanüstü kongre yapacak olan Elazığspor’da güçlü bir yönetim kurulunun oluşması gerektiğini vurgulayan Başkan Sedat Karataş, aday olup olmayacağı yönünde net bir ifade kullanmaktan kaçınırken, bu konuda bugün veya yarın Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile görüşeceğini söyledi.
Başkan Sedat Karataş, ayrıca TFF’ye başvuran 7 futbolcu ile ilgili yaptığı değerlendirmede bu durumu son derece doğal karşıladığını kaydederken, Brezilyalı futbolcu Tom’u ise sert sözlerle eleştirdi.
Futbolcuların sezon başından bu yana çok büyük fedakarlıklarda bulunduklarının altını çizen Başkan Karataş, söz konusu oyuncularla yeni sezon için yeniden görüşülüp anlaşılabileceğini söyledi. Öte yandan Boluspor Maçı’ndan buyana takımdaki geleceği tartışılan ve Adanaspor Maçı’nda kadroya alınmayan Tom ile ilgili de konuşan Başkan Sedat Karataş, giydiği formanın hakkını vermeyen hiçbir futbolcunun ismine ihtiyaçlarının olmadığını söyledi…
Elazığ Lisesi’nde düzenlenen panel sonrası açıklamalarda bulunan Tetiş Yapı Elazığspor Başkanı Sedat Karataş şunları söyledi;  “Bu kararı almayı düşünüyoruz. Elazığspor’un daha güçlü, daha dinamik olması için yeni bir yönetime ihtiyaç vardır. Yapılacak olan bu kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz ile bugün veya yarın görüşeceğiz. Mutlak suretle Elazığspor’un yeni bir yönetime ihtiyacı var. Toplumun tüm paydaşlarını bir araya getirebilecek, güçlü bir Elazığspor adına bu şart. Artık bu camianın şampiyonluklara ihtiyacı var. Yaklaşık iki yıldır çok büyük sıkıntılar içinde, kimsenin bu kulübü kurtaramaz dediği anlarda çok ciddi bir aşama kaydettik. Türkiye’de bu kadar borç yüküyle uğraşırken ligde kalan bir takım yok. Çok şükür bu ligin en karakterli futbolcu topluluğu ile çalışıyoruz. Ben futbolcu kardeşlerimi de tebrik etmek istiyorum.” 

Formasının hakkını vermeyen hiçbir futbolcunun sahada olmaması için mücadelemi vereceğim…
“Hiçbir futbolcunun ismine ihtiyacımız yok. Bizim koşan, mücadele eden futbolcuya ihtiyacımız var. Formasının hakkını vermeyen hiçbir futbolcunun sahada olmaması için mücadelemi vereceğim. Sezon başından beri ücretlerini alamayan futbolcular var. Sezon sonunda Elazığspor’la ya da başka bir kulüple anlaşabilmesi için öncelikle boşta kalması gerekiyor. Transfer yasağından henüz kurtulmadığımız dönemde de aynı şeyler yaşanmıştı. Ben oluşacak yeni yönetimle, futbolcuların tekrar kazanılacağını düşünüyorum. Süreci de doğal karşılamak lazım. Ailelerine ekmek götürmek zorunda futbolcular. Ben bunu doğal karşılıyorum.” 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.