‘Yönetim için iyi niyet yetmiyor’

Marmaralı Elazığsporlular Grubu yazılı bir basın açıklaması yaparak Başkan Hacı Murat Yümlü Başkanlığı’ndaki yönetim kurulunu istifaya davet ettiler.

Yönetim için iyi niyet yetmiyor
Spor

Marmaralı Elazığsporlular Grubu yazılı bir basın açıklaması yaparak Başkan Hacı Murat Yümlü'ye zor zamanda gösterdiği fedakarlık ve cesaret için teşekkür ettiklerini ancak, yapılan teknik heyet ve transfer politikasını tercih etmediklerini belirterek görevi acilen bırakmasını talep ettiklerini bildirdiler…
Marmaralı Elazığsporlular Grubu basın açıklamasında şu ifadelere yer verdiler; 
“Değerli Elazığspor Taraftarı, her sene alışmış olduğumuz Siyaset-Elazığspor kavgası bu sene de başarıyla hayata geçirilmiştir. Burada en büyük zararı şüphesiz Elazığspor ve Elazığspor taraftarları görmektedir. Bu kavganın ardından yaşanan iki kongre sonucu Hacı Murat Yümlü ve yönetim kurulu TÜM SİYASİLERDEN tam destek(!) alarak göreve başlamışlardır. Her demeçlerinde hayal edemeyeceğiniz kadro kuracağım diyen Murat Yümlü ve yönetim kurulu, 3.Lig'de forma giyemeyen Caner Bulut ve geçen sene kulüp taraftarları tarafından tepki toplayan Mesut Saray'ı takıma kazandırarak hayal edemeyeceğimiz bir kadronun habercisi olmuşlardır. Ayrıca ne kadar acınacak bir durum ki geçen sene 3.ligde kadroya giremeyen Mesut Saray ile maddi konularda anlaşma sağlanamayıp yollar ayrılmıştır. Bugünlerde ise geçen sene Sedat Karataş ve yönetiminin ön protokol imzaladığı HumamTarıq, Elazığ'a gelerek antrenmana çıkmıştır ve teknik direktörlük hayatı boyunca hiçbir başarısı olmayan çalıştığı tüm takımlarda taraftarlar tarafından olumsuz eleştiriler bulunan Orhan Kaynak tarafından beğenilmediği öne sürülerek kamptan ayrılmıştır. Bunun nedeni çok açıktır: MADDİ DURUM! Oyuncuların beğenilmediği algısı oluşturularak taraftarın tepkisi azaltılmaya çalışılmaktadır. Son olarak ligin iyi oyuncularından olan Ofoedu ismi yönetim tarafından ortaya atılıp taraftarın tepkisinin önüne geçilmeye çalışılmıştır. Mesut Saray ile anlaşamayan yönetim nasıl olur da Ofoedu ile anlaşır diye düşünürken yönetimin Ofoedu'nun istediği ön ödeme talebini reddederek taraftarı yine şaşırtmamıştır. Futbol kulübü yönetmek maddi güç ister, biz Hacı Murat Yümlü'nün iyi niyetine inandık ve hala inanıyoruz ama bu şekilde gitmeyeceği herkes tarafından görülen bir gerçektir. Her geçen gün Elazığspor'un küme düşmesi daha da kesinleşmektedir. Böyle bir teknik direktör tercihini böyle oyuncu tercihlerini biz kabul etmiyoruz. Hacı Murat Yümlü'ye zor zamanda gösterdiği fedakarlık ve cesaret için teşekkür ediyor, görevi acilen bırakmasını talep ediyoruz. ”
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.